BAŞKAN ZEYDAN KARALAR: “SAĞLIKLI TOPLUM İÇİN SPORA KATKIMIZ ARTARAK SÜRECEK”

service

BAŞKAN ZEYDAN KARALAR: “SAĞLIKLI TOPLUM İÇİN SPORA KATKIMIZ ARTARAK SÜRECEK”

Aralarında engelli spor kulüplerinin de bulunduğu 250 spor kulübüne, 1 buçuk milyon lira nakdi yardım ve 700 okula 23 bin spor malzemesinin dağıtıldığı törende, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Sağlıklı toplum için spora katkımız artarak sürecek” dedi. 

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen ve Adana spor camiasının ilgi gösterdiği törende, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasının ödülleri de dağıtıldı.

Başkan Zeydan Karalar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” ve “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözlerine vurgu yaptığı konuşmasında, insanların ve toplumların sosyalleşmesinde sporun yoğun etkisi bulunduğunu kaydetti.

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN ASLA AYRILMAYACAĞIZ”

Büyükşehir Belediyesi’nde mali durumu her geçen gün daha iyi hale getirdiklerini ve gelecek süreçte spora desteklerinin daha da artacağını paylaşan Başkan Karalar, Adana’yı spor, sporcu kenti haline getirmek için çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Karalar, “Ülkemizde iyi olan ne varsa harcını karan, temelini atan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’tür. Aydınlık, çağdaşlık, eşitlik ve insan hakları için, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan asla ayrılmayacağız” diye konuştu.

 

BAŞKAN ZEYDAN KARALAR: “SAĞLIKLI TOPLUM İÇİN SPORA KATKIMIZ ARTARAK SÜRECEK”
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!