Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

‘30. ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI’ ÇANKAYA’DA BAŞLIYOR 

featured
service

‘30. ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI’ ÇANKAYA’DA BAŞLIYOR 

Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi ve Yılmaz Güney Sahnesi, bu yıl 30’uncu kez düzenlenecek ‘Adalet ve Demokrasi Haftası’na ev sahipliği yapıyor. Bu yılki sloganı ‘Yeniden Cumhuriyet’ olan hafta, araştırmacı-gazeteci Uğur Mumcu’nun katledildiği 24 Ocak’ta başlayıp hukukçu ve siyasetçi Muammer Aksoy’un öldürüldüğü 31 Ocak gününde sona erecek. 

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) öncülüğünde sivil toplum örgütlerinin katılımıyla hazırlanan hafta, Uğur Mumcu’nun öldürüldüğü 24 Ocak’ta başlayıp hukukçu ve siyasetçi Muammer Aksoy’un öldürüldüğü 31 Ocak’ta sona erecek. ‘Yeniden Cumhuriyet’ sloganıyla düzenlenen hafta, 24 Ocak günü Batıkent Uğur Mumcu Parkı’nda yer alan anıta çelenk bırakma ile başlayacak. Batıkent’teki etkinliğin ardından anma töreni, Uğur Mumcu’nun Sokağı’nda devam edecek.

Mumlar ve karanfiller ile Mumcu’nun Çankaya’daki evinin önünde düzenlenecek anma töreni sonrası ilk etkinlik, Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi İnce Memed Salonu’nda gerçekleşecek. Levent Üzümcü Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Unutma Bizi’ tiyatro oyunu ile öldürülüşünün 30’uncu yılında Uğur Mumcu bir kez daha anılacak. Cengiz Toraman tarafından yazılıp yönetilen ve oyuncu kadrosunda Levent Üzümcü ve Orhan Aydın’ın yer aldığı oyun, ücretsiz olarak 24 Ocak’ta Başkentlilerle buluşacak. 

‘YENİDEN CUMHURİYET’

2023 yılının Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılı olması dolayısıyla ‘30. Adalet ve Demokrasi Haftası’ teması olarak bu yıl ‘Yeniden Cumhuriyet’ başlığı seçildi. 30’uncu yıl dolayısıyla anma etkinliklerine katılım için geniş bir çağrı yapan Çankaya Belediyesi ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nın yanı sıra haftaya Çankaya Kent Konseyi de destek verecek.

 

Art’s Magazin  Yurt

‘30. ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI’ ÇANKAYA’DA BAŞLIYOR 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!