Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

ABB’DEN AOÇ ARAZİSİNE 101 BİN METREKARELİK PARK… MANSUR YAVAŞ: “ATA MİRASINA SAHİP ÇIKIYORUZ”

service

ABB’DEN AOÇ ARAZİSİNE 101 BİN METREKARELİK PARK… MANSUR YAVAŞ: “ATA MİRASINA SAHİP ÇIKIYORUZ”

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Genel Müdürlüğü’nden kiralanan Cemre Parkı karşısındaki 101 bin metrekarelik alanı, içerisinde çocuk etkinlik merkezi, dinleme, oyun ve spor alanları ile evcil hayvan parkının olduğu bir alana dönüştürüyor. ABB Başkanı Mansur Yavaş, projeyi sosyal medya hesaplarından, “Ata mirasına sahip çıkıyoruz” notuyla duyurdu. 

ABB, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası AOÇ arazisine sahip çıkmaya devam ediyor. AOÇ Genel Müdürlüğü’nden kiralanan Demetevler Cemre Parkı karşısında bulunan 101 bin metrekarelik atıl alan, başkentliler için dev bir parka dönüştürülüyor.

BAŞKAN YAVAŞ DUYURDU

ABB Başkanı Mansur Yavaş, projeyi sosyal medya hesaplarından “Ata mirasına sahip çıkıyoruz. Atatürk Orman Çiftliği arazisi içinde 101 bin metrekarelik yeni bir yeşil alanı 52 milyon 660 bin lira maliyetle bu yıl içerisinde Ankara’ya kazandırıyoruz. #YeşilinBaşkenti” notuyla duyurdu.

MALİYETİ 52 MİLYON 660 BİN TL

Temeli 22 Ekim 2022 tarihinde törenle atılan yeşil alanlardan biri olan, Demetevler Cemre Parkı karşısındaki boş ve atıl durumdaki alan, park haline getirilecek. AOÇ Genel Müdürlüğü’nden kiralanan 101 bin metrekarelik alana Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından 577 metrekarelik çocuk etkinlik merkezi, 895 metre uzunluğunda bisiklet yolu, birer adet basketbol sahası, tenis kortu ve fitness alanı, evcil hayvanlar için pati park, sahne gösteri alanı ile otopark yapılacak. Parkın, 52 milyon 660 bin lira maliyetle bu yıl içerisinde başkentlilerin hizmetine sunulması hedefleniyor.

Art’s Magazin  Gündem

ABB’DEN AOÇ ARAZİSİNE 101 BİN METREKARELİK PARK… MANSUR YAVAŞ: “ATA MİRASINA SAHİP ÇIKIYORUZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!