ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN SPORA YENİ DESTEK: AMPUTE FUTBOL PARKI AÇILDI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN SPORA YENİ DESTEK: AMPUTE FUTBOL PARKI AÇILDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Batıkent İtfaiyesi’nin yanında yapımına başladığı Ampute Futbol Parkı’nı tamamladı. Ampute Milli Takımı’ndan gelen talep üzerine 9 bin metrekarelik alan üzerine kurulan saha ve yeşil alan, ampute spor kulüplerinin kullanımına açıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli sporculara verdiği desteği sürdürüyor. ABB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından Yenimahalle ilçesinin Batıkent semtindeki İtfaiye İstasyonu yanında yapımına başlanan Ampute Futbol Parkı tamamlanarak hizmete açıldı.

TOPLAM MALİYET 3 MİLYON 515 BİN LİRA

Başkan Mansur Yavaş’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplu açılış ve temel atma töreniyle hizmete giren Ampute Futbol Parkı, 3 milyon 515 bin lira maliyetle tamamlandı. ABB’nin Ampute Milli Takımı’ndan gelen talep sonrası harekete geçerek yaptığı park, 9 bin metrekareli alan üzerine kuruldu. 60 metre boyunda ve 40 metre eninde ampute futbol sahasının bulunduğu parka ayrıca 160 metrekarelik bir idari bina ve 400 metrekarelik de bir yeşil alan yapıldı.

SPORCULARDAN ABB’YE TEŞEKKÜR

Ampute Futbol Parkı’nı kullanan sporcular, memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdi:

Alves Kablo Ampute Futbol Takımı Başkanı Hikmet Alabıcak: Öncelikle emeği geçen daire başkanlarımıza, burada çalışan personellere ve özellikle kıymetli Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bize, gençlerimize çok güzel bir tesis hediye ettiler. İnşallah burada ampute futbol camiasına ilelebet başarılar sağlayacak gençler yetişir. Biz yeni bir kulüp olduğumuz ve tesisimiz olmadığı için ücretli bir sahada antrenmanlarımızı gerçekleştiriyorduk. Hatta resmi maçlarımızı da bu ücretli sahalarda yapıyorduk. İnşallah bundan sonra istediğimiz saatte, istediğimiz zaman antrenman ve maçlarımızı yapabileceğiz.

Alves Kablo Ampute Futbol Takımı Antrenörü Efkan Mehmet Demirdağan: Tesis gerçekten çok güzel. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne, başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ediyoruz. Biz daha önceden normal halı sahalarda ücretli olarak antrenmanlarımızı yapıyorduk. Bu tesis gerçekten ampute futbol camiasına bir ödül. İstediğimiz saatte gelip antrenmanlarımızı yapabiliyoruz. Zaman sıkıntısı çekmiyoruz. Hiçbir problem yaşamıyoruz. Çok teşekkür ederiz.

Alves Kablo Ampute Futbol Takımı Futbolcusu/Ampute Milli Takım Kaptanı Rahmi Özcan: Tesisimiz olmadan önce kiralık halı saha buluyorduk ve antrenmanlarımızı o sahalarda yapmaya çalışıyorduk. Mansur Başkan’ımız ampute futboluna hizmet edecek mükemmel bir tesis kazandırdı. Ulaşım ve tesis açısından Türkiye’nin bir numarası oldu.

Alves Kablo Ampute Futbol Takımı Kaptanı Fatih Şentürk: Tesisimiz olmadan önce antrenmanlarımızı başka sahalarda, ampute futbol standartlarına uygun olmayan sahalarda yapıyorduk. Başkan’ımız, Avrupa Şampiyonası’ndan hemen sonra bizi ağırladı. Bizim talebimizi dinledi ve bu projeyi hemen değerlendireceğini söyledi. Federasyonumuzun belirlediği ölçülerde, ampute futbol standartlarına uygun, dört dörtlük bir stadyuma kavuştuk. Umarım bu tesiste futbolcu ve minik kardeşlerimiz milli sporcu forması kazanacak. Bunlara öncülük eden Başkan’ımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ediyoruz.

Art’s Magazin  Yurt

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN SPORA YENİ DESTEK: AMPUTE FUTBOL PARKI AÇILDI

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!