Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

ANKARA BÜYÜKŞEHİR’DEN AİLESİ SOSYAL YARDIM ALAN ÖĞRENCİLERE ABONMAN DESTEĞİ

featured
service

ANKARA BÜYÜKŞEHİR’DEN AİLESİ SOSYAL YARDIM ALAN ÖĞRENCİLERE ABONMAN DESTEĞİ

Yaklaşık 1 senedir sosyal yardım alan ailelerin ilkokula giden çocuklarının servis ücretlerini karşılayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, şimdi de yine sosyal yardım alan ailelerin ortaokul ve liseye giden çocuklarının otobüs öğrenci abonman ücretlerini karşılamaya başladı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Sosyal yardım alan ailelerimizin ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören çocuklarına 50 binişlik abonman desteğine başladık” dedi.

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla Başkentli öğrenciler için indirimli su kullanımından otobüslerde abonman hizmetine, çalışma istasyonlarından kütüphanelere, çamaşır yıkama merkezlerinden geçici barınma merkezlerine kadar pek çok projeyi hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni bir uygulamaya daha imza attı.

Geçen yıllarda sosyal yardım alan ailelerin ilkokula giden çocuklarının servis ücretlerini karşılamaya başlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında da sürdürdü. ABB, hayata geçirdiği yeni uygulama ile ailesi sosyal yardım alan 42 bin ortaokul ve lise öğrencisinin abonman ücretlerini karşılamaya başladı.

Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla uygulamanın başladığını duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, bir evladımızın gülüşüne tüm dünyayı sığdırabilmek için tüm çabamız. Sosyal yardım alan ailelerimizin ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören çocuklarına 50 binişlik abonman desteğine başladık” dedi.

 

 

Art’s Magazin  Gündem

ANKARA BÜYÜKŞEHİR’DEN AİLESİ SOSYAL YARDIM ALAN ÖĞRENCİLERE ABONMAN DESTEĞİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!