ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI TAŞDELEN: “HEDEFİMİZ, ÇANKAYA’YI EN YAŞANABİLİR İLÇE YAPMAK”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI TAŞDELEN: “HEDEFİMİZ, ÇANKAYA’YI EN YAŞANABİLİR İLÇE YAPMAK”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 2023 yılı yatırım programına ilişkin, “10 yeni park, 3 yeni Çankaya Evi, 3 yeni kreş dahil 20 yatırımımız hızla devam ediyor. Hedefimiz, Çankaya’yı en yaşanabilir ilçe yapmak” dedi. 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya Belediyesi’nin yapımına devam ettiği 2023 yılı yatırımlarını kamuoyu ile paylaştı. Taşdelen, ilçeye kazandırılan yatırımları şöyle sıraladı:

“Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi’nde Atatürk Kültür Merkezi, Oğuzlar Mahallesi’nde Balgat Pazar Yeri, Metin Oktay Mahallesi’nde Güneş Gündüz Bakım Evi, Karapınar Mahallesi’nde Uğur Böceği Gündüz Bakım Evi, Çiğdem Mahallesi’nde Dostluk Gündüz Bakım Evi, Konutkent Mahallesi’nde Prof. Dr. Mehmet Haberal Parkı içinde Çayyolu Prof. Dr. Türkan Saylan Nikah Salonu, Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde Abidin Paşa Milli Mücadele Müzesi, Dilekler Mahallesi’nde Dilekler Çankaya Evi, Karapınar Mahallesi’nde Karapınar Çankaya Evi, Kırkkonaklar Mahallesi’nde Kırkkonaklar Çankaya Evi ile Bademlidere Mahallesi’nde Bademlidere Cumhuriyet Parkı, Mustafa Kemal Mahallesi’nde Brezilya Parkı, İlkbahar Mahallesi’nde İsmail Kavak Parkı, Çayyolu Mahallesi’nde Prof. Dr. Müdriye Bıçakcı Çocuk Parkı, Alacaatlı Mahallesi Parkı, Beytepe Mahallesi Parkı, Gökkuşağı Mahallesi Parkı, Metin Oktay Mahallesi Parkı, Mustafa Kemal Mahallesi Parkı, Kardeş Belediye Safranbolu Belediyesi’ne Çankaya Parkı.” 

Alper Taşdelen, yatırımlara ilişkin ise şunları söyledi:

“Göreve başladığım Nisan 2014’ten bugüne, çalışma arkadaşlarımla birlikte amacımız, Çankaya’da yaşayan ve hatta yolu Çankaya’dan geçen herkese birebir hizmet etmek, herkesin yaşam kalitesini yükseltmek, sosyal belediyeciliğin en iyi örneğini göstermek ve bize emanet edilen bu görevi her defasında daha da ileri taşımak oldu. Çankaya’mıza nice eserler kazandırdık. Ama durmuyoruz. 2023 yılında 10 yeni park, 3 yeni Çankaya Evi, 3 yeni kreş dâhil 20 yeni yatırımla Çankaya’mızın yaşanabilirlik çıtasını daha da yükseğe taşıyacağız. Hedefimiz, Çankaya’yı en yaşanabilir ilçe yapmak.”

Art’s Magazin  Yurt

ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI TAŞDELEN: “HEDEFİMİZ, ÇANKAYA’YI EN YAŞANABİLİR İLÇE YAPMAK”

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!