• İmsak 05:14
  • Güneş 06:42
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:46
  • Akşam 19:35
  • Yatsı 20:56
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

ÇANKAYA BELEDİYESİ ÇOCUK TEKNOLOJİ EVİ’NDE BAHAR DÖNEMİ DEVAM EDİYOR

service

ÇANKAYA BELEDİYESİ ÇOCUK TEKNOLOJİ EVİ’NDE BAHAR DÖNEMİ DEVAM EDİYOR

Çankaya Belediyesi Çocuk Teknoloji Evi, ilçedeki çocukları, Kod, 3D Tasarım ve Robot atölyelerinde teknoloji ile buluşturuyor.

Çankaya Belediyesi’nin Çukurambar Uğur Mumcu Parkı içinde bulunan Çocuk Teknoloji Evi, bahar döneminde de eğitimlerini sürdürüyor. Çocuklar, yeni dönemde yine, bilgisayar ve fizik bölümü mezunu uzman eğitmenler eşliğinde son teknolojiyi öğrenip kendi tasarımlarını yapmanın heyecanını yaşıyor.  

Eğitimler, Kod, 3D Tasarım ve Robot atölyesi olmak üzere üç bölümden oluşuyor. Kod atölyesinde blok tabanlı bir sistemle programlamanın ön aşamalarını ve algoritma mantığını öğrenen çocuklar, 3D Tasarım atölyesinde ise 3 boyutlu tasarım yapmayı öğrenerek, bunlara dair kendi projelerini oluşturabiliyorlar. Eğitmenlerden, hangi sektörlerde nasıl tasarımların kullanıldığı ve neler yapılabileceği ile ilgili bilgileri de öğrenen çocuklar, zaman zaman 3D yazıcılarda 3 boyutlu çıktılar almanın heyecanını da yaşıyorlar. Çocuklar üçüncü bölüm olan Robot atölyesinde ise yaş gruplarına göre lego setleriyle robotlar oluşturarak, hareket komutları yüklemeyi ve programlamayı öğreniyorlar.

Hafta sonu cumartesi ve pazar günleri düzenlenen kurslara katılan çocuklar, aldıkları bilgilerin yanı sıra akranlarıyla keyifli vakit geçirme imkanı da buluyorlar.

Art’s Magazin  Yurt

ÇANKAYA BELEDİYESİ ÇOCUK TEKNOLOJİ EVİ’NDE BAHAR DÖNEMİ DEVAM EDİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!