Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ KARADENİZ, TBMM’DE BALIKÇILIK VE SU ÜRÜNLERİ SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BİRLİKTE AÇIKLADI: “SORUNLARI MECLİS’TE TARTIŞILACAK VE BİR KOMİSYON OLUŞTURULACAK”

service

CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ KARADENİZ, TBMM’DE BALIKÇILIK VE SU ÜRÜNLERİ SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BİRLİKTE AÇIKLADI: “SORUNLARI MECLİS’TE TARTIŞILACAK VE BİR KOMİSYON OLUŞTURULACAK”

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz TBMM’de, balıkçılık ve su ürünleri sektörü temsilcileri ile birlikte; “Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen, balıkçı arkadaşlarımız ve su ürünleri temsilcileri ile beraber, Meclis’te bir araştırma önergesi verdik. Araştırma Önergesi, bütün partiler tarafından destek aldı. Pazartesi günü Meclis Araştırma Önergesi tekrar Meclis’e gelecek. Bu emeklerin karşılığında, Türkiye’deki balıkçılarımız ve su ürünleri sektörünün sorunları Meclis’te tartışılacak ve bir komisyon oluşturulacak” açıklamasını yaptı.  

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, TBMM’de; 28 ilde sorunlarını dinlediği balıkçılar ve balıkçılık sektörü temsilcileri ile birlikte açıklama yaptı. Karadeniz, şunları söyledi:

“Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen, balıkçı arkadaşlarımız ve su ürünleri temsilcileri ile beraber, Meclis’te bir araştırma önergesi verdik. Belki de Meclis’te pek yaşamadığımız bir olayı gerçekleştirdik. Verdiğimiz Meclis Araştırma Önergesi, bütün partiler tarafından destek aldı. Pazartesi günü Meclis Araştırma Önergesi tekrar Meclis’e gelecek. Bu emeklerin karşılığında, Türkiye’deki balıkçılarımız ve su ürünleri sektörünün sorunları Meclis’te tartışılacak ve bir komisyon oluşturulacak.

Bütün balıkçı arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Yılmadan, usanmadan ekmek kavgası içinde olan bütün sektörümüzün temsilcilerini ve çalışanlarını kutluyorum. Bu birlik ve beraberlik, bu araştırma komisyonunun kurulmasına vesile oldu.

Çok sorunlarımız var; denizlerimizle ilgili balıkçılarımızın, sektörün, üreticilerin çok büyük sorunları var. Sorun yumağına dönüştürüldü. 1 Temmuz tarihinde, Kabotaj Bayramı’nda Türkiye’de bir hareket başlattık. Türkiye’deki bütün limanları, denize kıyısı olan 28 ili gezmekle başladık. Balıkçılarımız ve su ürünleri temsilcilerimizden aldığımız bilgiler, sorunların karşısında da çözüm önerileri ile beraber bir rapor yazdık. Bu raporda, Türkiye’nin ihtiyacı olan; Denizcilik, Balıkçılık ve Su Ürünleri Bakanlığı’nın kurulmasına yönelik saha çalışmamızın özet raporu oldu.

Türkiye, su ürünleri alanında dünyanın en güçlü devleti olabilir. Yeter ki, TBMM’deki bütün arkadaşlarımız bu sorunlara yönelsin ve sorunlar çözüme kavuşturulsun. Verdiğimiz Araştırma Önergesi içinde de bütün sorunlarımızın Meclis tarafından araştırılması gerektiğini… Sadece denizler değil, iç sularımız ile beraber, sürdürülebilir balıkçılığı genişletmek, geleneksel balıkçılığı ayaklandırmak, Türkiye’deki bütün balıkçılık ve su ürünleri sektörünü bir arada tutup, sürdürülebilir bir balıkçılıkla ilgili çalışma yaptık.

Pazartesi günü gelecek arkadaşlarımızla beraber TBMM’de balıkçılığımız ve su ürünleri sektörümüzü bir kez daha anlatacağız. Bütün sorunlar masaya yattığı zaman tüm Meclis grupları harekete geçecektir. Türkiye’de denizcilik, balıkçılık ve su ürünleri üzerine bir bakanlık kurma çabası başlamıştır.”

Art’s Magazin  Gündem

CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ KARADENİZ, TBMM’DE BALIKÇILIK VE SU ÜRÜNLERİ SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BİRLİKTE AÇIKLADI: “SORUNLARI MECLİS’TE TARTIŞILACAK VE BİR KOMİSYON OLUŞTURULACAK”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!