CHP TBMM GRUBU, KILIÇDAROĞLU’NUN CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINI OYBİRLİĞİ İLE KARARLAŞTIRDI. MİLLETVEKİLLERİ, KARARI AYAKTA ALKIŞLADI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP TBMM GRUBU, KILIÇDAROĞLU’NUN CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINI OYBİRLİĞİ İLE KARARLAŞTIRDI. MİLLETVEKİLLERİ, KARARI AYAKTA ALKIŞLADI

CHP TBMM Grubu, bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığını oybirliği ile kararlaştırdı.  Milletvekilleri, kararı ayakta alkışladı.

CHP TBMM Grubu, bugün basına kapalı olarak toplandı. Toplantıda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı oybirliği ile kararlaştırıldı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, oylama yapılmasının ardından, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu, teşekkür konuşmasını yapmak üzere, kürsüye şu sözlerle davet etti:

“KARANLIĞIN ÇÖZÜLDÜĞÜNÜ GÖRÜYORUZ”

“Sayın Cumhurbaşkanım; çok zor bir dönemde Cumhuriyetimizin en karanlık sürecinde, bu sıralarda birlikte mücadele verdik. Artık tan vaktindeyiz. Gün ağrıyor, karanlığın çözüldüğünü görüyoruz. Hep birlikte, cumhuriyetimizi demokrasiye kavuşturuyoruz.

“O YOLDA TÜRKİYE’NİN UMUDUNU GÖRDÜK”

15 Haziran 2017’de Güvenpark’ta, genel başkanımızın önderliğinde bir yola çıktık. 420 kilometre yol katettik. Kızılcahamam’ı geçemez, Bolu’ya varamaz dedikleri yolu 25 günde tamamladık. Hakka, hukuka, adalete susamış milyonlarca insan bize katıldı; sofralarını açtı, suyunu paylaştı, ve umutla sarıldı. Biz, o yolda Türkiye’nin umudunu gördük. Ve o yolda Türkiye, Kemal Kılıçdaroğlu’nu gördü. Onun azmini, onun inancını, bu ülkenin tüm insanlarına açık yüreğini ve siyasetini gördü.

“BU BİR BAŞLANGIÇ’ DEDİNİZ VE YÜRÜMEYİ HİÇ KESMEDİNİZ”

Sayın Cumhurbaşkanım, o yolda kucaklaştığınız milyonlara verdiğiniz sözü, size yükledikleri anlamı ve umudu hiç boşa çıkarmadınız. ‘Bu bir başlangıç’ dediniz ve yürümeyi hiç bırakmadınız. 6 yılda, yerel seçimler, altılı masa… Türkiye’yi aydınlığa çıkaracak yolları bulup, gereken adımları cesaretle, inançla attınız. Bizler de burada bulunan bütün milletvekillerimizle adım adım arkanızdan yürüdük.

“TARİHİ BİR NOKTAYA GELDİK”

Şimdi, tarihi bir noktaya geldik. Maltepe’de söylediğiniz, sözünü verdiğiniz ‘duvar’ın önüne dayandık. Dediğiniz gibi; ‘Ülkemize adaleti ve demokrasiyi getirmek için önderliğinizde o duvarı kaldıracağız.’ Bu sözü de tutacağınızı biliyoruz. Cumhuriyetimizi, 100. Yılında demokrasiyle taçlandıracağınızı biliyoruz. Sizi seviyoruz ve size inanıyoruz Sayın Cumhurbaşkanım.”

Özkoç, milletvekillerinin alkışlarla, ayakta dinlediği bu sözlerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, “Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu” diyerek kürsüye davet etti.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında milletvekillerine teşekkür etti. Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından; milletvekilleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Art’s Magazin  Gündem

CHP TBMM GRUBU, KILIÇDAROĞLU’NUN CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINI OYBİRLİĞİ İLE KARARLAŞTIRDI. MİLLETVEKİLLERİ, KARARI AYAKTA ALKIŞLADI

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!