Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

CHP’li Altay’dan AKP’ye Başörtüsünde Samimiyet Eleştirisi

service
CHPli Altaydan AKPye Başörtüsünde Samimiyet Eleştirisi

CHP’li Altay’dan AKP’ye Başörtüsünde Samimiyet Eleştirisi

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM Anayasa Komisyonu’nda başörtüsü teklifi görüşmelerinde, “Eğer herkes samimiyse, buradan bir sonuç çıkma olasılığı var. Ama burada dolanalım, bunları ters köşeye düşürelim mantığı varsa, buradan ne sonuç çıkar bilmem. Ama amaca hizmet eden, buradan uzlaşılmadan çıkan bir sonuç aslında amaca hizmet etmez. Bu bir alanda toplumun bir kesiminin hem inançlarında hem yaşam tarzından siyaseten beslenmek olarak, siyasi nemalanma olarak değerlendirilir” dedi.

AKP, MHP, BBP ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un imzasıyla TBMM’ye sunulan Anayasa’da değişiklik öngören 3 maddelik başörtüsü teklifi Anayasa Komisyonu’nda görüşülüyor.

Komisyonu CHP heyeti grup başkanvekili düzeyinde takip ediyor. CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay ve Özgür Özel ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan da komisyondaki görüşmelere katılıyor. Ayrıca Yargıtay, Danıştay, bakanlıklar, üniversiteler, Türkiye Barolar Birliği, sendikalar ve derneklerin temsilcileri de komisyonu temsilcileri aracılığı ile takip ediyor. HDP ise komisyon görüşmelerine katılmıyor.

“EĞER HERKES SAMİMİYSE, BURADAN BİR SONUÇ ÇIKMA OLASILIĞI VAR”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, başörtüsü konusunu mutabakatla çözme olasılığı varken Anayasa’ya düzenlemeyi koymanın gereği olmadığını ifade ederek, “Samimiyet testinden önce AK Parti geçecek, biz değil” dedi.  Altay, “Eğer herkes samimiyse, buradan bir sonuç çıkma olasılığı var. Ama burada dolanalım, bunları ters köşeye düşürelim mantığı varsa, buradan ne sonuç çıkar bilmem. Ama amaca hizmet eden, buradan uzlaşılmadan çıkan bir sonuç aslında amaca hizmet etmez. Bu bir alanda toplumun bir kesiminin hem inançlarında hem yaşam tarzından siyaseten beslenmek olarak, siyasi nemalanma olarak değerlendirilir” diye konuştu.

Altay, üniversitelerde başörtüsü sorunuyla ilgili daha önce de kanun teklifi verilmek üzereyken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun üniversitelerdeki başörtüsü sorununa son verdiğini kaydetti. Altay, “Üniversitelerde başörtüsü sorun olabilemez, nokta’ dedi. Kanun teklifini bile vermekten vazgeçtiniz ya” diye konuştu.

Art’s Magazin  Gündem

CHP’li Altay’dan AKP’ye Başörtüsünde Samimiyet Eleştirisi
CHP’li Altay’dan AKP’ye Başörtüsünde Samimiyet Eleştirisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!