DIŞİŞLERİ BAKANI HAKAN FİDAN, İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANI BİLLSTRÖM İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DIŞİŞLERİ BAKANI HAKAN FİDAN, İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANI BİLLSTRÖM İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile telefonda görüştü. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede; “Bakan Fidan görüşmede ayrıca, İsveç’in NATO üyeliği için somut adımlar atılması gerektiğini vurgulamıştır. İki Bakan, Daimi Ortak Mekanizma toplantısı sonrasında yeniden temas etmek üzere mutabakata varmışlardır” denildi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile bugün telefonda görüştü. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan bilgilendirmeye göre; Billström mevkidaşı Bakan Fidan’ı görevi nedeniyle tebrik etti. Bakanlık tarafından yapılan bilgilendirme şöyle:

“Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström ile bugün (7 Haziran) bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Görüşmede mevkidaşı Bakan Fidan’ı yeni görevi nedeniyle tebrik etmiştir. Bakan Fidan görüşmede ayrıca, İsveç’in NATO üyeliği için somut adımlar atılması gerektiğini vurgulamıştır. İki Bakan, Daimi Ortak Mekanizma toplantısı sonrasında yeniden temas etmek üzere mutabakata varmışlardır.”

BREZİLYA VE ERMENİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANLARINDAN DA TEBRİK TELEFONU

Bakanlık tarafından yapılan bilgilendirmede ayrıca, Bakan Fidan’ın Brezilya Dışişleri Bakanı Mauro Vieira ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile de telefon görüşmesi gerçekleştirdiği her iki bakanın da Fidan’ı arayarak yeni görevi nedeniyle tebrik ettikleri belirtildi.

Art’s Magazin  Gündem

DIŞİŞLERİ BAKANI HAKAN FİDAN, İSVEÇ DIŞİŞLERİ BAKANI BİLLSTRÖM İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!