FEYZİ EROĞLU, YARGITAY KONTENJANINDAN YSK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FEYZİ EROĞLU, YARGITAY KONTENJANINDAN YSK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Yargıtay 8. Hukuk Dairesi Üyesi Feyzi Eroğlu, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyeliğine seçildi. Yargıtay kontenjanından gelecek diğer iki üyenin belirlenmesi için seçimlere devam ediliyor.

YSK’nın görev süresi dolacak 5 üyesinin yerine Yargıtay kontenjanından gelecek 3 üyenin belirlenmesi için, Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nda seçimlerin 11’inci turu bugün yapıldı. Seçilebilmek için salt çoğunluk gerektiği için 190 oy alan 8. Hukuk Dairesi üyesi Feyzi Eroğlu, YSK üyeliğine seçildi. Diğer iki adayın belirlenmesi için seçimler devam edecek.

DANIŞTAY’DAN ALİ ÇOPUR VE İSMAİL KALENDER SEÇİLMİŞTİ

YSK’da görev süresi dolan üyelerin yerlerine Danıştay’dan gelmesi gereken iki üye için de geçen hafta Danıştay Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde Ali Çopur ile İsmail Kalender YSK üyeliğine seçilmişti.

YEMİN TÖRENİNİN ARDINDAN YSK BAŞKANLIĞI SEÇİMİ OLACAK

YSK’nın Yargıtay kontenjanından seçilecek diğer 2 üyesinin de belirlenmesinin ardından Yargıtay ve Danıştay’dan gelecek yeni üyeler, yemin ederek görevlerine başlayacak. Yemin töreninin ardından YSK Başkanlığı için seçim yapılacak. Seçimde en çok oy alan üye, YSK’nin yeni başkanı olacak. Yeni üyelerden birisinin de YSK Başkanı seçilmesinde hukuki engel bulunmuyor.

 

Art’s Magazin  Gündem

FEYZİ EROĞLU, YARGITAY KONTENJANINDAN YSK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!