GÖKÇE GÖKÇEN: KADINLARIN ÖZGÜRCE YAŞADIĞI BİR GELECEK MÜMKÜN. HEM DE ÇOK YAKINDA

featured
service

GÖKÇE GÖKÇEN: KADINLARIN ÖZGÜRCE YAŞADIĞI BİR GELECEK MÜMKÜN. HEM DE ÇOK YAKINDA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, “Emeğimizin karşılığını alacağımız, eşitliğin hayata geçeceği, şiddetin biteceği bir düzen mümkün. Kız çocuklarının zorla evlendirilmediği, okuyabildiği, özgürce yaşayabildiği bir düzen mümkün. Genç kadınların tacize uğramaktan yorulmadığı, gelecek hayallerini Türkiye için kurduğu günler mümkün. Kadınların özgürce yaşadığı bir gelecek mümkün. Hem de çok yakında” dedi.

Gökçe Gökçen, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bugün yazılı bir açıklama yaptı. Gökçen, şunları kaydetti:

“Kaybettiğimiz kadınları andığımız, eşitlik mücadelemizi ve umudumuzu kutladığımız bir gün, 8 Mart. İktidar, böyle bir günde bizi yok etmeye çalışanları değil, biz kadınları engellemeyi tercih ediyor olabilir. Her gün gördüğümüz kadın cinayetlerinden, hatta 6 yaşındaki bir kız çocuğunun zorla evlendirilmesinden vicdani bir rahatsızlık duymuyor olabilir. Depremzede kadınların insani ihtiyaçlarının açıkça söylenememesini doğru buluyor olabilir. Biz milyonlar, bugün ahlaki bir eşiği atlamak üzereyiz.

“EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI ALACAĞIMIZ, EŞİTLİĞİN HAYATA GEÇECEĞİ, ŞİDDETİN BİTECEĞİ BİR DÜZEN MÜMKÜN”

Emeğimizin karşılığını alacağımız, eşitliğin hayata geçeceği, şiddetin biteceği bir düzen mümkün. Kız çocuklarının zorla evlendirilmediği, okuyabildiği, özgürce yaşayabildiği bir düzen mümkün. Genç kadınların tacize uğramaktan yorulmadığı, gelecek hayallerini Türkiye için kurduğu günler mümkün. Kadınların özgürce yaşadığı bir gelecek mümkün. Hem de çok yakında. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müz kutlu olsun.”

Art’s Magazin  Gündem

GÖKÇE GÖKÇEN: KADINLARIN ÖZGÜRCE YAŞADIĞI BİR GELECEK MÜMKÜN. HEM DE ÇOK YAKINDA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!