KILIÇDAROĞLU’NUN AVUKATI ÇELİK, ADALET BAKAN YARDIMCISI HASAN YILMAZ’IN SAVCIYKEN HAZIRLADIĞI İDDİANAME İLE AÇILAN DAVADA BERAAT ETTİ

featured
service

KILIÇDAROĞLU’NUN AVUKATI ÇELİK, ADALET BAKAN YARDIMCISI HASAN YILMAZ’IN SAVCIYKEN HAZIRLADIĞI İDDİANAME İLE AÇILAN DAVADA BERAAT ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, daha sonra Adalet Bakan Yardımcılığı’na atanan Hasan Yılmaz tarafından hazırlanan iddianame ile hakkında Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada kendisine yöneltilen tüm suçlardan beraat etti. Çelik, “Yanınıza kâr bırakmayacağım! Hukuksuzca gözaltında tutulduğum 14 günün, Aileme ve bana yaşattığınız olumsuzlukların, İftiraları, havuz medyasında manşet yapmanızın, Hesabını soracağım” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, daha sonra Adalet Bakan Yardımcılığı’na atanan Hasan Yılmaz’ın hazırladığı ve hakkında “FETÖ’ye üye olmamakla birlikte yardım”, “zincirleme şekilde hakaret”, “kamu görevlisine alenen hakaret” ile “silahlı terör örgütü propagandası” suçlarından 11 yıldan 40 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın karar duruşması bugün Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Çelik, tüm suçlardan beraat etti.

“HAYSİYET CELLATLARI! ŞİMDİ NE YAPACAKSINIZ”

Çelik, duruşmanın ardından beraat kararına ilişkin sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Haysiyet Cellatları! Şimdi ne yapacaksınız? Vicdansız ve ahlaksızca attığınız iftiralarınız ve baskılarınız ile açtırdığınız davanın Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nin duruşmasında az önce (tüm suçlamalardan) beraat kararı verildi! Hesap vermeye hazır mısınız? Sıra bende!..

“HESABINI SORACAĞIM! SÖZÜM SÖZ! KORKUN”

Yanınıza kâr bırakmayacağım! Hukuksuzca gözaltında tutulduğum 14 günün, Aileme ve bana yaşattığınız olumsuzlukların, İftiraları, havuz medyasında manşet yapmanızın, Hesabını soracağım! Sözüm söz! Korkun!..”

DAVANIN GEÇMİŞİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ’nün avukatlık yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Çelik’i 15 Eylül 2017’de gözaltına almış, 28 Eylül 2017’de adli kontrol kararıyla serbest bırakmıştı. Dosyası yetkisizlik kararıyla Ankara’ya gönderilen Çelik’in; kendisine ait olmayan Twitter paylaşımları nedeniyle “terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım”, “zincirleme şekilde hakaret”, “kamu görevlisine alenen hakaret” ve silahlı terör örgütü propagandası” suçlarından 11 yıl 11 aydan 40 yıla kadar hapsi istenmişti.

 

Art’s Magazin  Gündem

KILIÇDAROĞLU’NUN AVUKATI ÇELİK, ADALET BAKAN YARDIMCISI HASAN YILMAZ’IN SAVCIYKEN HAZIRLADIĞI İDDİANAME İLE AÇILAN DAVADA BERAAT ETTİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!