LEVENT GÖK: “ŞEREFLİKOÇHİSAR ATATÜRK PARKI BELEDİYE TARAFINDAN YIKILMAK İSTENDİ. KAYMAKAMA BİLGİ VERDİK, YIKIM DURDURULDU”

service

LEVENT GÖK: “ŞEREFLİKOÇHİSAR ATATÜRK PARKI BELEDİYE TARAFINDAN YIKILMAK İSTENDİ. KAYMAKAMA BİLGİ VERDİK, YIKIM DURDURULDU”

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde afet ve acil durumlarda toplanma alanı olan Atatürk Parkı’nın bir kısmının Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından yıkılmak istendiğini, Kaymakam Zafer Ergin ile yaptığı görüşmeler sonucunda yıkımın durdurulduğunu söyledi. İlçe halkının parkın korunmasını istediğini kaydeden Gök, “Bu parkın dokusunun korunmasını hep beraber muhafaza edeceğiz” dedi.

Ankara’nın Şereflikoçhisar ilçesinde afet ve acil durumlarda toplanma alanı da olan Atatürk Parkı’nın bir kısmı belediye tarafından yıkılmak istendi. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Kaymakam Zafer Ergin yaptığı görüşmeler sonucunda yıkımın durdurulduğunu belirterek, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı.

“BU PARKIN DOKUSUNUN KORUNMASINI HEP BERABER MUHAFAZA EDECEĞİZ”

“Büyük bir deprem felaketi yaşadığımız bu günlerde yurttaşlarımızın büyük mal ve can kayıpları ile karşılaştık. Depremde en büyük faydayı getirecek unsurlardan bir tanesi deprem toplanma alanlarının sağlanmasıdır. Fay hattı üzerinde bulunan Şereflikoçhisar’ımıza bugün sabah, Şereflikoçsarlı hemşerilerimiz, uyandıklarında yegâne park olan Atatürk Parkı’nın bir kısmının yıkılmak istendiğini ve bu şekilde iş makinelerinin geldiğini gördüler. Şereflikoçhisar’ın hayat alanı ve nefes alanı olan bu park asla yıkılamaz. Bir santimetresini dahi yıkılmasına Şereflikoçhisarlılar izin vermiyorlar. Bütün esnaf bu parkın yıkılmasına karşı, sevgili muhtarımız karşı. İlgilileri buradan uyardık. Ben az önce Şereflikoçhisar’ımızın değerli kaymakamı ile görüştüm, sorunu anlattım. Sayın Kaymakamımıza bilgi verdik, o da bizi bilgilendirdi. Şu an itibarıyla bu park ile ilgili herhangi bir yıkım çalışması yapılmayacaktır. Konuyu daha sonra görüşeceksiniz, görüşeceğiz. Bu parkın dokusunun korunmasını hep beraber muhafaza edeceğiz. Kaymakam bey de belediye başkanımız ile görüşecek. Ben Sayın Valimiz ile İçişleri Bakan Yardımcımız ile görüşeceğim. Sonunda bu parkın, Şereflikoçhisarlılara hizmet eden, nefes alanı olmasını sağlayan bir park olmasını sağlayacağız. Parkınıza sahip çıktığınız için, kentinize sahip çıktığınız için hepinize teşekkür ederim.”   

 

Art’s Magazin  Gündem

LEVENT GÖK: “ŞEREFLİKOÇHİSAR ATATÜRK PARKI BELEDİYE TARAFINDAN YIKILMAK İSTENDİ. KAYMAKAMA BİLGİ VERDİK, YIKIM DURDURULDU”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!