MERAL AKŞENER, ALTILI MASA TOPLANTISI ÖNCESİNDE AHMET DAVUTOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MERAL AKŞENER, ALTILI MASA TOPLANTISI ÖNCESİNDE AHMET DAVUTOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, altı siyasi parti liderinin 26 Ocak’ta kendi ev sahipliğinde yapacağı toplantı öncesinde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti.

Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu ile bugün Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde bir araya geldi. 26 Ocak’taki Altılı Masa toplantısından önce liderler turuna başlayan Akşener, bugün ayrıca Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ziyaret edecek.

Akşener, yarın CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile 23 Ocak Pazartesi günü de Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’la bir araya gelecek.

Millet İttifakı’nı oluşturan altı siyasi partinin genel başkanının 13 Şubat 2022 tarihinde başlattığı görüşmelerin ilk tur çalışmaları, Saadet Partisi ev sahipliğinde 21 Ağustos 2022 tarihinde tamamlanmıştı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti’nin oluşturduğu Altılı Masa’nın ikinci tur görüşmelerinin ilki 2 Ekim’de, CHP Genel Merkezi’nde yapılmıştı.

Liderler, 10. buluşmalarını ise 5 Ocak 2023’te Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde yapmıştı. Yaklaşık 10 saat süren 10. liderler zirvesinin ardından yapılan açıklamada, “Bugün tamamlama aşamasına getirdiğimiz Geçiş Süreci Yol Haritasını ve Ortak Politikalar Metni’ni, 30 Ocak’ta yapacağımız ortak bir tanıtım toplantısı ile kamuoyunun bilgilerine sunacağız” denilmişti.

Art’s Magazin  Gündem

MERAL AKŞENER, ALTILI MASA TOPLANTISI ÖNCESİNDE AHMET DAVUTOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!