MGK GENEL SEKRETERLİĞİ 10 UZMAN YARDIMCISI ALACAK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MGK GENEL SEKRETERLİĞİ 10 UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreterliği, uzman yardımcısı olarak istihdam etmek üzere 10 personel alacağını duyurdu. MGK Genel Sekreterliği’nin yapacağı sözlü sınav için başvurular 19 Aralık-16 Ocak arasında alınacak.

MGK Genel Sekreterliği’nin personel alım ilanı bugün Resmi Gazete’de yayınlandı. Genel Sekreterlik’te açık bulunan 10 uzman yardımcısı kadrosu için yapılacak sözlü sınava, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşıyanlar, üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri ile hukuk fakültelerinden ya da bu fakültelere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar, 35 yaşını doldurmamış olanlar, ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan KPSSP8, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP28, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP43 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olanlar ve Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’ndan en az D düzeyinde puan alanlar başvurabilecek.

Sözlü sınav için başvurular, 19 Aralık 2022 Pazartesi günü başlayıp 16 Ocak 2023 Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona erecek. Sözlü sınavın yapılacağı tarih ve yer, sınavdan 10 gün önce www.mgk.gov.trinternet sitesinde duyurulacak.

MGK GENEL SEKRETERLİĞİ 10 UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!