ŞAİR AHMET TELLİ HAKKINDA 8 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ŞAİR AHMET TELLİ HAKKINDA 8 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

Şair Ahmet Telli hakkında 2017 yılında katıldığı bir basın açıklamasında yaptığı konuşma ve okuduğu şiir nedeniyle “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla açılan davanın ikinci duruşması bugün Dünya Şiir Günü’nde, Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, Telli’nin 8 yıla kadar hapsini istedi.

Şair Ahmet Telli hakkında 2017 yılında katıldığı bir basın açıklamasında yaptığı konuşma ve okuduğu şiir gerekçesiyle Terörle Mücadele Kanunu (TMK) MK 7/2. maddesi uyarınca “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla açılan davanın ikinci duruşması bugün Dünya Şiir Günü’nde, Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

Duruşmada Telli, bilirkişi raporuna göre adına açılan 408 Twitter hesabı olduğunu belirten mahkeme başkanına, “Bu hesapların hiçbiri bana ait değil” yanıtını vererek, savunmasına ekleyecek bir şey olmadığını söyledi.

Mütalaasını açıklayan savcı, Telli’nin “terör örgütü propagandası yaptığı” gerekçesiyle 8 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Telli’nin avukatı Umut Vedat Acar, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunma yapmak üzere süre istedi. Süre talebini kabul eden mahkeme, duruşmayı 4 Temmuz’a erteledi.

 

Art’s Magazin  Gündem

ŞAİR AHMET TELLİ HAKKINDA 8 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!