Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

TEİS’TEN GÖÇ İDARESİ’NE: “SURİYELİ SIĞINMACILARIN 2022 YILININ SON 3 AYINA AİT İLAÇ FATURA BEDELLERİ BEKLETİLMEDEN BİR AN ÖNCE ÖDENMELİ”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEİS’TEN GÖÇ İDARESİ’NE: “SURİYELİ SIĞINMACILARIN 2022 YILININ SON 3 AYINA AİT İLAÇ FATURA BEDELLERİ BEKLETİLMEDEN BİR AN ÖNCE ÖDENMELİ”

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, Göç İdaresi Başkanlığı’nın Suriyeli sığınmacıların 2022’nin son 3 ayına ait ilaç reçete bedellerini eczacılara hala ödemediğini açıkladı. Özellikle afet bölgesindeki depremzede eczacıların bu durumdan daha çok etkilendiğinin altını çizen Saydan, “Bölgedeki ilaç ve eczacılık hizmetinin devam edebilmesi için Başkanlık tarafından kontrolü bitirilmiş, ödemeye hazır hale gelmiş 3 aylık fatura bedellerinin bekletilmeden bir an önce ödenmesi için yetkilileri harekete geçmeye davet ediyoruz” dedi.

TEİS, Göç İdaresi Başkanlığı’nın 2022 yılının ekim, kasım, aralık aylarına ait Suriyeli sığınmacıların reçete fatura bedellerini eczacılara hala ödemediğini duyurdu. TEİS Genel Başkanı Ecz. Nurten Saydan, bu durumun özellikle depremzede eczacıları daha fazla mağdur ettiğini belirterek, konuya ilişkin bugün yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“VATANDAŞLARIN İLAÇSIZ BIRAKILMAMASI, BÖLGEDEKİ 4 BİN 290 ECZANENİN ‘DEPREMZEDE’ OLDUĞUNU UNUTTURMASIN”

“6 Şubattaki depremin yıkıcı etkisi hala devam ediyor. Bölgedeki eczanelerimizin bir kısmı depremden ‘hasarlı’ çıktı. Ailelerini kaybeden eczacılarımız, eczacı ebeveynini kaybeden çocuklar, evleri yıkılan eczacılar, göçük altında kalan çalışanlarımız oldu. Eczacılar tarafından Türkiye’nin dört bir yanından gelerek çadır eczaneler kurulması ve vatandaşlarımızın ilaçsız bırakılmaması bölgedeki 4 bin 290 eczanenin ‘depremzede’ olduğunu unutturmasın.

“GÖÇ İDARESİ SURİYELİ SIĞINMACILARIN 2022’YE AİT İLAÇ FATURA BEDELLERİNİ HALA ÖDEMEDİ”

Bilindiği üzere afet bölgesine Suriyeli misafirler yoğun bir şekilde bulunuyor ve bu bölgedeki meslektaşlarımızın çoğu Göç İdaresi Başkanlığı ile sözleşme yaparak Suriyeli misafirlerin ilaçlarını karşılıyor. Ancak geçen senenin Ekim, Kasım, Aralık aylarında verilen ilaçların fatura bedelleri eczacılarımıza hala ödenmedi. Afet bölgesindeki sadece üç ilin bile (Hatay, Şanlıurfa, Gaziantep) Göç İdaresi Başkanlığı’ndan aylık alacağı fatura bedelinin ödenmesi yaraları sarmayı hızlandırır. Bölgede ödemeler 6 ay geriden geliyor.

“BÖLGE ECZACILARI YAŞAMAK İÇİN GÖÇ İDARESİ BAŞKANLIĞI’NDAN KESTİKLERİ FATURA BEDELLERİNİN BİR AN EVVEL ÖDENMESİNİ BEKLİYORLAR”

Eczacılarımız bu faturaların KDV ve vergilerini ödediler ama fatura bedellerini hala alamadılar. Bu meslektaşlarımız öncelikle almaları gereken ödemeleri almak istiyorlar. Enkaz altında kalan ilaçlarının depo borçlarını ödemek, çalışanlarına para vermek, ailelerini, çocuklarını geçindirmek istiyorlar. Bölge eczacıları yaşamak için Göç İdaresi Başkanlığı’ndan kestikleri fatura bedellerinin biran evvel ödenmesini bekliyorlar.

“3 AYLIK FATURA BEDELLERİNİN BEKLETİLMEDEN BİR AN ÖNCE ÖDENMESİ İÇİN YETKİLİLERİ HAREKETE GEÇMEYE DAVET EDİYORUZ”

TEİS olarak Göç İdaresi Başkanlığı’ndan, deprem bölgesindeki meslektaşlarımızın alacaklarını ödemelerini bir an evvel ödemesini istiyor, onların da depremzede olduğunun unutulmamasını hatırlatmak istiyoruz. Bölgedeki ilaç ve eczacılık hizmetinin devam edebilmesi için Başkanlık tarafından kontrolü bitirilmiş, ödemeye hazır hale gelmiş 3 aylık fatura bedellerinin bekletilmeden bir an önce ödenmesi için yetkilileri harekete geçmeye davet ediyoruz.”

 

Art’s Magazin  Gündem

TEİS’TEN GÖÇ İDARESİ’NE: “SURİYELİ SIĞINMACILARIN 2022 YILININ SON 3 AYINA AİT İLAÇ FATURA BEDELLERİ BEKLETİLMEDEN BİR AN ÖNCE ÖDENMELİ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!