YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, CAMİ VE CEMEVİ İNŞAATLARINI DENETLEDİ

featured
service

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, CAMİ VE CEMEVİ İNŞAATLARINI DENETLEDİ

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Yardımcıları Yaşar Neslihanoğlu ve Erhan Aras’la birlikte inşaat çalışmaları aralıksız devam eden Macun Mahallesi Hacı Ziya Yaman Merkez Cami ve Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi’nde incelemelerde bulundu.

Zamanla yıpranan Hacı Ziya Yaman Merkez Cami ve Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi’nin vatandaşların istekleri doğrultusunda yıkılarak yeniden yapım kararı alındığını belirten Başkan Yaşar, “Her birimizin inancı  çok değerli ve kutsal. İnancının temiz, güvenli ve sağlam ibadethanelerde yapması, halkın vergilerini kullanan yerel ya da genel tüm yöneticilerin sorumluluğu.Yenimahalle’de bu kardeşliği yaşatmak için çaba gösteriyoruz” diye konuştu.

“CAMİ DE BİZİM CEMEVİ DE”

Yenimahalle’de bu birlik ve beraberliği yaşatmak için 14 yıldır çalıştıklarını belirten Yaşar, “İlçemizde yaşayan vatandaşların dinine, ırkına, mezhebine bakmadan, her inanca saygı duyarak eşit hizmet götürüyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet, eşit yurttaşlık ilkesine dayanır. Yenimahalle’de bu düşünceyi esas alarak çalışıyoruz. Cami de bizim Cemevi de. Macun ve Ergazi mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın eskiyen ve ihtiyacı karşılamayan cami ve cemevinin yenilenmesi taleplerini yerine getirdik. Geçtiğimiz aylarda inşaat çalışmalarını başlattığımız iki ayrı ibadethanemizin de yapımını kısa sürede tamamlayarak Yenimahalle sakinlerinin hizmetine açacağız” dedi.

İBADETHANELERE MODERN DOKUNUŞ

2 bin metrekare inşaat alanına sahip Pir Sultan Abdal Cemevi, 2 kattan oluşacak; içerisinde toplantı salonu, konferans salonu, çok amaçlı salon, yemekhane, mutfak, derslikler ve kütüphane bulunacak.

2 bin 269 metrekare arsa alanı olan Hacı Ziya Yaman Macunköy Merkez Cami ise bodrum, zemin ve 1. kattan oluşacak. Cami yanında da taziye evi ve revak alanı yer alacak.

Art’s Magazin  Yurt

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, CAMİ VE CEMEVİ İNŞAATLARINI DENETLEDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!