YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, SANDIKLILI HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, SANDIKLILI HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar ile birlikte Sandıklılar Yardımlaşma, Dayanışma, Araştırma, Tanıtma ve Kalkındırma Vakfı (SANVAK) tarafından düzenlenen Sandıklılar Gecesi’ne katıldı.

Belediye’nin ev sahipliğinde Nergis Salonu’nda gerçekleşen gece, Başkan Yaşar’ın hayat hikayesini anlatan video gösterimi ile başladı. Gösterimin ardından Yaşar’a teşekkürlerini sunan SANVAK Başkanı Vedat Çavuş, “Bugün olduğu gibi her etkinliğimizde bizlere destek olan vakfımızın kurucusu ve Onursal Başkanı Sayın Fethi Yaşar’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yaptığı konuşmada Afyon Sandıklılı olmaktan her zaman gurur duyduğunu dile getiren Başkan Yaşar ise şunları söyledi:

“Bugün sizleri burada ağırlamaktan onur duyduğumu belirtmek isterim. Hemşehrilik bilincini yaşatmanın yolu büyükşehirlerdeki hemşehri derneklerinden geçiyor. Biz geleneklerimizi göreneklerimizi ve doğduğumuz toprakları unutmamak, unutturmamak için bu vakfı kurduk. SANVAK çalışmalarıyla sadece Afyon’un değil Türkiye’nin en güçlü hemşehri vakfıdır. Biz doğduğumuz toprakların daha güzel, daha yaşanabilir olması için kurduk bu vakfı. O gün bu ateşi yakmasaydık bugün sandıklının nüfusu 35 bin değil 20 bin olurdu. Her zaman birbirimize destek olacağız. Acı günde, tatlı günde bir araya geleceğiz.”

Geceye katılan Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl de “Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Aynı sofrada buluşmanın güzelliğini yaşıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından program, Sandıklı Vakfı Koro Şefi Sefa Karadana’nın Türk Sanat Müziği dinletisi, yarenlerin gelin çıkarma seremonisi ve folklor gösterisi ile devam etti.

Art’s Magazin  Yurt

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, SANDIKLILI HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!