Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

YENİMAHALLE’DE 200 KİŞİLİK AFAD YEREL DESTEK EKİBİ KURULDU

featured
service

YENİMAHALLE’DE 200 KİŞİLİK AFAD YEREL DESTEK EKİBİ KURULDU

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 81 ilde afetlere ilk müdahale ve ön iyileştirme kapasitesini artırmak amacıyla oluşturulan ‘yerel destek ekipleri’ projesi kapsamında Yenimahalle Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı 200 kişilik ekip kurdu.

Yenimahalle Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı, 200 kişilik yerel destek ekibi oluşturdu. Ekibe, Ankara Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri tarafından belediye meclis salonunda teorik ve uygulamalı eğitim verildi. Ekibe farkındalık, deprem, sel, yangın ve tahliye eğitimi veren AFAD yetkilileri, son yıllarda meydana gelen deprem, sel ve taşkın afetlerinden sonra yerel destek ekiplerinin vereceği titiz çalışmalara ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Yetkililer personele teorik eğitimin yanında çadır kurulumu, arama kurtarma, olaya müdahale, afet sonrası iyileştirme gibi konuları da uygulamalı olarak anlattı.

“TOPLUMA AFET BİLİNCİNİ KAZANDIRMAK ZORUNDAYIZ”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar projeye ilişkin, “Can ve mal kayıplarına sebep olan afetler hepimizin ortak sorunudur. Bu sorunla mücadele etmek de herkesin ortak görevidir. Bu konuda bir an önce topluma afet bilincini kazandırmak zorundayız. Bugün AFAD ile ortaklaşa yürüttüğümüz proje kapsamında kurduğumuz ekibimiz, olası bir afet durumda canla başla mücadele verecek” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

YENİMAHALLE’DE 200 KİŞİLİK AFAD YEREL DESTEK EKİBİ KURULDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!