YENİMAHALLE’DE ÇOCUKLAR ‘LA FONTEN ORMAN MAHKEMESİNDE’ OYUNUYLA BULUŞTU 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YENİMAHALLE’DE ÇOCUKLAR ‘LA FONTEN ORMAN MAHKEMESİNDE’ OYUNUYLA BULUŞTU 

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ve Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncularının sahnelediği ‘La Fonten Orman Mahkemesinde’ oyunu Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda çocuklarla buluştu. 

Tiyatronun eğlendirirken öğreten gücünden faydalanarak çocuklarda çevre bilincinin oluşturulması amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında sahnelenen ‘La Fonten Orman Mahkemesinde’ adlı oyunda insanların çevreyi koruma konusunda ne kadar bilinçsiz davrandıkları ve bu nedenle bozulan doğal dengeye dikkat çekiliyor. Günden güne doğanın dengesinin bozulması nedeniyle endişelenen hayvanların, Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gitmesi ve La Fonten’den yardım istemesi ile başlayan oyunda, çocuklara dünyayı korumaları için uyarılar da yapılıyor.

Yenimahalle’de özellikle çocukların duyarlı gelişimi için sanat ve kültür etkinliklerine büyük önem verildiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “İlçemizde tiyatroya büyük önem veriyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz sanattan ve kültürden kopmasın, kötü alışkanlıklardan uzak durarak sanatın büyüsüne kapılsın istiyoruz. Bu nedenle yıl boyunca birçok tiyatro topluluğunu ve değerli sanatçılarımızı Yenimahalle sakinleri ile buluşturuyoruz. Çocuklarımızın gelişimi ve ailelerin mutluluğu için özellikle çocuk oyunlarına salonlarımızda yer vererek, Yenimahalle’yi sanatın merkezi konumunda tutmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

YENİMAHALLE’DE ÇOCUKLAR ‘LA FONTEN ORMAN MAHKEMESİNDE’ OYUNUYLA BULUŞTU 

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!