YILMAZ BÜYÜKERŞEN: “ADANA’YA İKİ ARAÇ GÖNDERDİK. BU İKİ ARAÇTA SİSMİK ARAMA DİNLEME CİHAZLARI, ENKAZ KALDIRMA HAVA YASTIKLARINI İÇEREN KURTARMA ARAÇLARI VE UZMAN PERSONELİMİZ DAHİL”

service

YILMAZ BÜYÜKERŞEN: “ADANA’YA İKİ ARAÇ GÖNDERDİK. BU İKİ ARAÇTA SİSMİK ARAMA DİNLEME CİHAZLARI, ENKAZ KALDIRMA HAVA YASTIKLARINI İÇEREN KURTARMA ARAÇLARI VE UZMAN PERSONELİMİZ DAHİL”

Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “AFAD’ın koordinasyonunda Adana’ya araç gereç yardımı yapmamız, personel yardımı yapmamız istendi bizden. Adana’ya iki araç gönderdik, bu iki araçta sismik arama dinleme cihazları, canlı arama kamerası, enkaz kaldırma hava yastıklarını içeren kurtarma araçları ve uzman personelimiz bu ekibe dahildi… AFAD’tan gelen talebe göre iş makinası, araç gereç sevkiyatını da başlatmak üzere faaliyete geçtik” açıklamasını yaptı.

Bugün sabah saat 04.17’de meydana gelen merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan 7,7 büyüklüğündeki deprem, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya, Osmaniye, Hatay ve Kilis’te de hissedildi. Deprem sonrası 13.24’te bir deprem daha meydana geldi. AFAD, depremin büyüklüğünü 7,6 olarak açıklarken; Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünü Elbistan ve büyüklüğü 7,5 olarak belirledi. 

Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından AFAD koordinasyonunda Adana’ya bir tır dolusu su, sismik arama dinleme cihazları, canlı arama kamerası, enkaz kaldırma hava yastıklarını içeren kurtarma araçları ve uzman personelinin yola çıktığını açıkladı.

Büyükerşen, şunları söyledi:

“AFAD’TAN GELEN TALEBE GÖRE İŞ MAKİNASI, ARAÇ GEREÇ SEVKİYATINI DA BAŞLATMAK ÜZERE FAALİYETE GEÇTİK”

“Bugün sabaha karşı, gün ağarmadan ülkemizin uğradığı büyük deprem felaketi karşısında belediye olarak derhal alarm verdik ve bütün görevde olan arkadaşlarımız mesai saatlerinden önce vazifelerinin başına döndüler ve ilk olarak AFAD’ın koordinasyonunda Adana’ya araç gereç yardımı yapmamız, personel yardımı yapmamız istendi bizden. Adana’ya iki araç gönderdik, bu iki araçta sismik arama dinleme cihazları, canlı arama kamerası, enkaz kaldırma hava yastıklarını içeren kurtarma araçları ve uzman personelimiz bu ekibe dahildi. Onları yola çıkardıktan sonra ayrıca bu gibi hallerde en çok lazım olabilecek, afete uğrayan bölgede en çok ihtiyaç duyulan içme suyu konusunda ESKİ Genel Müdürlüğü’müz bir tır dolusu şişe içme suyunu afet bölgesindeki Adana’ya ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı. İş makinaları, mühendis ve mimarlardan oluşan uzman personel hazırlıklarımızı da tamamladık. Onlar da AFAD’tan gelen talebe göre iş makinası, araç gereç sevkiyatını da başlatmak üzere faaliyete geçtik.

“11 BELEDİYE BİRBİRİMİZ İLE İRTİBATLI OLARAK TEYAKKUZ HALİNDEYİZ”

Gerek belediyemizin yapacağı gerek vatandaşlarımızdan gelecek yardım bağışları içinde organizasyon çalışmasını acele başlattık. Vatandaşlarımızın kent merkezinde belirlediğimiz noktalara getirerek teslim edecekleri yardım malzemelerini tasnif yaparak en kısa süre içerisinde afet bölgelerine ulaştırmak için gayret göstereceğiz. Bunun planları yapıldı. Yaraları hep birlikte sarmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Ben bu büyük afette canlarını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı diliyor, onları rahmetle anıyor; yaralıların da bir an önce sağlıklarına kavuşması temennisinde bulunuyorum. 11 belediye birbirimiz ile irtibatlı olarak teyakkuz halindeyiz. Bu konuda elimizden gelen bütün yardımları esirgemeden ve kısa sürede yerine getirmek için gayret göstereceğiz.”

Art’s Magazin  Gündem

YILMAZ BÜYÜKERŞEN: “ADANA’YA İKİ ARAÇ GÖNDERDİK. BU İKİ ARAÇTA SİSMİK ARAMA DİNLEME CİHAZLARI, ENKAZ KALDIRMA HAVA YASTIKLARINI İÇEREN KURTARMA ARAÇLARI VE UZMAN PERSONELİMİZ DAHİL”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!