YSK ÜYELİĞİ İÇİN YARGITAY KONTENJANINDAN ÜÇÜNCÜ İSİM DE SEÇİLDİ

featured
service

YSK ÜYELİĞİ İÇİN YARGITAY KONTENJANINDAN ÜÇÜNCÜ İSİM DE SEÇİLDİ

Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca yapılan seçimlerde, YSK’da boşalan üç üyelik için son isim de belirlendi. Böylece Yargıtay 8’inci Hukuk Dairesi üyesi Feyzi Eroğlu, 10’uncu Ceza Dairesi üyesi Talip Bakır ile 12’nci Hukuk Dairesi üyesi Serdar Mutta YSK üyesi oldular.

YSK’nın görev süresi dolacak 5 üyesinin yerine Yargıtay kontenjanından gelecek 3 üyenin belirlenmesi için, Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nda yapılan ve 19 tur süren seçimlerde bugün 12’nci Hukuk Dairesi üyesi Serdar Mutta YSK üyesi olarak belirlendi. Daha önce yapılan seçimlerde Büyük Genel Kurul’un saltçoğunluğun oyunu alan Yargıtay 8’inci Hukuk Dairesi üyesi Feyzi Eroğlu ve 10’uncu Ceza Dairesi üyesi Talip Bakır da YSK üyeliğine seçilmişti. Böylece Yargıtay’daki YSK üyelik seçimleri tamamlanmış oldu.

DANIŞTAY’DAN ALİ ÇOPUR VE İSMAİL KALENDER SEÇİLMİŞTİ

YSK’da görev süresi dolan üyelerin yerlerine Danıştay’dan gelmesi gereken iki üye için de geçen hafta Danıştay Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde Ali Çopur ile İsmail Kalender YSK üyeliğine seçilmişti.

Yargıtay ve Danıştay’dan gelecek yeni üyeler, yemin ederek görevlerine başlamalarının ardından YSK Başkanlığı için seçim yapılacak. Seçimde en çok oy alan üye, YSK’nin yeni başkanı olacak. Yeni üyelerden birisinin de YSK Başkanı seçilmesinde hukuki engel bulunmuyor.

 

Art’s Magazin  Gündem

YSK ÜYELİĞİ İÇİN YARGITAY KONTENJANINDAN ÜÇÜNCÜ İSİM DE SEÇİLDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!