ABB, BATIKENT REKREASYON ALANI’NDA ÇALIŞMALARA BAŞLADI

service

ABB, BATIKENT REKREASYON ALANI’NDA ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Batıkent Kentkoop Mahallesi’nde atıl durumda bulunan 420 bin metrekarelik alana kurulacak rekreasyon alanı için çalışmalara başladı. Rekreasyon alanı ile ilgili çalışmaları sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Geleceğe mirasımız #YeşilinBaşkenti olacak” dedi.

ABB, Yenimahalle ilçesine kazandırılacak rekreasyon alanı için çalışmalara başladı. Batıkent Kentkoop Mahallesi’nde atıl durumda bulunan 420 bin metrekarelik alan, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nın çalışmalarının ardından rekreasyon alanına dönüşecek. Projenin, Temmuz 2023’e kadar tamamlanması planlanıyor.

Başkan Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla Batıkent Rekreasyon Alanı’nda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yavaş, şu mesajı paylaştı:

“420 bin metrekarelik Batıkent Rekreasyon Alanı’nı çok yakında Ankara’mıza kazandırıyoruz. Alanda vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirebileceği sosyal tesisler ve spor merkezleri de yer alacak. Geleceğe mirasımız #YeşilinBaşkenti olacak.”

YÜZDE 80’İ YEŞİL ALANDAN OLUŞACAK 

Sözleşme bedeli 229 milyon 453 bin TL olan rekreasyon alanında ekipler çalışmalarını hızlandırırken yürüyüş ve bisiklet için yol açma işlemleri de devam ediyor. Alanda bulunması planlanan gençlik merkezi, kapalı spor tesisi, büfe, WC, çay bahçesi, kafeterya, kadınlar lokali binalarının da temeli atıldı. “İklim pozitif” temalı ve yüzde 80’i yeşil alanlardan oluşacak alanda, sosyal tesisler ve spor alanları bulunacak. Rekreasyon alanı içerisinde; ikişer adet kapalı spor tesisi, basketbol, mini futbol sahası ve tenis kortu ile birer adet voleybol ve profesyonel futbol sahası bulunacak.

7 BİN 100 ADET AĞAÇ DİKİLMESİ PLANLANIYOR

3 bin 676 metrekarelik biyolojik gölete sahip olması plananlanan parkta, 17 kilometrelik yürüyüş yolu ve 6 kilometrelik bisiklet parkuru bulunacak. Başkentlilere temiz havada bol oksijen alabilecekleri yeşil bir alan kazandırmayı hedefleyen ABB, parkta 40 bin metrekarelik çim ile 80 bin metrekarelik çayırlık alan dışında Başkentin iklim şartlarına uyumlu, 7 bin 100 adet ağacı ve 300 bin adet çalıyı toprakla buluşturacak. 

ABB, BATIKENT REKREASYON ALANI’NDA ÇALIŞMALARA BAŞLADI
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!