Ankara Büyükşehir, Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nı Yeniliyor

service

Ankara Büyükşehir, Sıhhiye Çok Katlı Otoparkını Yeniliyor

Ankara Büyükşehir, Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nı Yeniliyor

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın haziran ayında tanıtımını yaptığı 110 projeden biri olan ‘Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı Yenileme Projesi’nde çalışmalar başladı. 

ABB, âtıl vaziyette bulunan otoparkta kapsamlı tadilat çalışması başlattı. 2021 yılında devralınmasının ardından geçici bir tadilat çalışması yapılarak kullanıma açılan otopark, Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından baştan aşağı yenileniyor. Dönüşümün ardından alanın, kent merkezindeki otopark sorununa çözüm olmasının yanı sıra Başkentli gençlerin yararlanabileceği geniş bir kütüphane olması da hedefleniyor. 

GENÇLERİN KULLANIMINA AÇILACAK

Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nın birinci katı, 400 metrekarelik bir kütüphaneye dönüştürülerek gençlerin kullanımına açılacak. Otoparkın zemin katında da bin metrekarelik bir kafeterya alanı bulunacak. Yeni sosyal tesisin özellikle Kolej ve Kurtuluş semtlerindeki üniversite öğrencilerine hitap etmesi planlanıyor.

MODERN OTOPARK SİSTEMİ KURULACAK

27 bin 500 metrekare alana sahip otoparkın dört katı araçlar için kullanılacak. Elektrik altyapısından kamera sistemlerine, otomasyon altyapısından havalandırma ve aydınlatma sistemlerine kadar birçok bakım-onarım çalışmasının yapılacağı otoparkta, yangın söndürme ve acil durum yönlendirmeleri ile yatay-dikey işaretlemeler de yenilenecek. 800 araçlık otoparkın 40 araçlık yeri engelliler için ayrılırken elektrikli araçlar için de şarj istasyonları kurulacak.

Devam eden tadilat çalışmaları hakkında bilgi veren Fen İşleri Daire Başkanlığı Üstyapılar Şefi Latif Yeşil, şunları söyledi:

“ÜÇ AY İÇİNDE TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

“Zeminlerimizde, tüm duvarlarımızda ve cephelerimizde boyama çalışmaları devam ediyor. Ayrıca otomasyon sistemlerini de modernize etmeye çalışıyoruz. Otopark içerisinde elektrikli araçlar için de şarj istasyonları bulunacak. Zemin katına kafeterya, birinci katına ise kütüphane yapmayı planlıyoruz. Kızılay bölgesine gelen vatandaşların araç park problemine çözüm olacağını düşünüyoruz. Çalışmalarımızı üç ay içinde tamamlamayı hedefliyoruz.”

Art’s Magazin | Yerel

Ankara Büyükşehir, Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı'nı Yeniliyor 1
Ankara Büyükşehir, Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nı Yeniliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!