Ankara’da 394 Yeni Ego Otobüsü Sefere Başladı

featured
service

Ankarada 394 YENİ Ego Otobüsü Sefere Başladı 

Ankara’da 394 Yeni Ego Otobüsü Sefere Başladı 

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) EGO Genel Müdürlüğü’nün otobüs filosu, 2013 yılından beri ilk kez yenilendi. Bu kapsamda, yeni alınan 394 otobüsün tamamı sefere başladı.

Toplu ulaşımda hem artan nüfus nedeniyle yoğunluğu azaltmak hem de konforu artırmak amacıyla alınan yeni 394 kırmızı otobüsün tamamı Başkentte sefere başladı. Yeni otobüslerin tamamının teslim alındığını sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’ya 2013 yılından beri ilk kez alınan 394 adet EGO otobüsümüzün teslimi tamamlandı. Ücretsiz internet erişimi sunduğumuz otobüslerimizde şimdi de yoldaki çukurları bile tespit edebilen akıllı kamera dönemine başlıyoruz. Yolcu şikayetlerini en aza indireceğiz” dedi.

EGO Genel Müdürlüğü’nün en son 2013 yılında alınan ve ekonomik ömrünü tamamlayan araçların yerine filosuna kattığı otobüslerde; alçak tabanlı ve engelli yolcu erişimine uygun donanımlar, USB şarj ünitesi, kamera güvenlik sistemi, yolcu bilgilendirme sistemi ile panik butonu bulunuyor. 

 

 

Art’s Magazin | Yerel

Ankara’da 394 Yeni Ego Otobüsü Sefere Başladı 1

Ankara’da 394 Yeni Ego Otobüsü Sefere Başladı
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!