Bakan Akar, Rus Mevkidaşı Sergey Şoygu İle Görüştü

featured
service

Bakan Akar, Rus Mevkidaşı Sergey Şoygu İle Görüştü

Bakan Akar, Rus Mevkidaşı Sergey Şoygu İle Görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bugün Rus Mevkidaşı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü. Bakanlık, “İkili ve bölgesel savunma ve güvenlik konularının ele alındığı görüşmede Bakan Akar tarafından, Suriye’nin kuzeyi bağlamında; bölgede sağlanan istikrarı bozmaya yönelik artan taciz ve saldırılar ile sivil yerleşim alanlarımız ve vatandaşlarımızı hedef alan eylemlere karşı gereken cevabın verildiği ve verilmeye devam edeceği, terör tehdidi ve koridorunun kalıcı olarak engellenmesi ve terör örgütlerinin etkisiz hâle getirilmesinin en önemli önceliğimiz olduğu, bu konuda daha önce varılan mutabakatlara uyulmasının büyük önem taşıdığı bir kez daha vurgulandı” açıklamasını yaptı.

Milli Savunma Bakanı Akar, bugün Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Şoygu ile telefonda görüştü. Bakanlık’tan yapılan açıklama şöyle:

“İkili ve bölgesel savunma ve güvenlik konularının ele alındığı görüşmede Bakan Akar tarafından, Suriye’nin kuzeyi bağlamında; bölgede sağlanan istikrarı bozmaya yönelik artan taciz ve saldırılar ile sivil yerleşim alanlarımız ve vatandaşlarımızı hedef alan eylemlere karşı gereken cevabın verildiği ve verilmeye devam edeceği, terör tehdidi ve koridorunun kalıcı olarak engellenmesi ve terör örgütlerinin etkisiz hâle getirilmesinin en önemli önceliğimiz olduğu, bu konuda daha önce varılan mutabakatlara uyulmasının büyük önem taşıdığı bir kez daha vurgulandı.

Ukrayna bağlamında; küresel gıda krizinin çözümüne büyük katkı sağlayan tahıl girişiminin uzatılmasındaki katkı ve iş birliğinden duyulan memnuniyet ifade edildi.”

 

 

 

Art’s Magazin | Dünya

Bakan Akar, Rus Mevkidaşı Sergey Şoygu İle Görüştü 1

Bakan Akar, Rus Mevkidaşı Sergey Şoygu İle Görüştü
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!