GÖKÇE GÖKÇEN: BİLİYORUZ Kİ BU ÜLKEDE YA EŞİT YAŞAYACAĞIZ YA DA HİÇ YAŞAMAYACAĞIZ

featured
service

GÖKÇE GÖKÇEN: BİLİYORUZ Kİ BU ÜLKEDE YA EŞİT YAŞAYACAĞIZ YA DA HİÇ YAŞAMAYACAĞIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, “Türkiye’de yalnızca 2022 yılında en az 349 kadının öldürüldüğünü biliyoruz. Ne yazık ki hepimiz, ‘Acaba ben de öldürülecek miyim?’ diye düşünerek yaşıyoruz. Kadınları eşiti olarak görmeyenlere inat, 6284 sayılı Kanunu da uygulatacağız, İstanbul Sözleşmesi’ni de geri getireceğiz. Çünkü biliyoruz ki bu ülkede ya eşit yaşayacağız ya da hiç yaşamayacağız” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bugün yazılı açıklama yaptı. Gökçen’in açıklaması şöyle:

“Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü. Türkiye’de yalnızca 2022 yılında en az 349 kadının öldürüldüğünü biliyoruz. Ne yazık ki hepimiz, ‘Acaba ben de öldürülecek miyim?’ diye düşünerek yaşıyoruz. Ne yazık ki hepimiz, şiddetin her türlüsünü görüyoruz. Ama katilleri, tecavüzcüleri kimlerin koruduğunu ve desteklediğini de görüyoruz. Canımızı koruyan hukuki metinleri dikkate almayanlar, İstanbul Sözleşmesi’ni bir gece yarısında feshedenler, kamu kurumlarını gerektiği gibi çalıştırmayanlar, elektronik kelepçe takmayanlar, ceza indirimi verenler… Hepinizi tanıyoruz. Ve sayenizde ne kadar politik bir sorunla mücadele ettiğimizi her gün daha da fark ediyoruz. Her bir kadını kaybettiğimizde öfkemizle birlikte mücadele gücümüz artıyor. Kadınları eşiti olarak görmeyenlere inat, 6284 sayılı Kanunu da uygulatacağız, İstanbul Sözleşmesi’ni de geri getireceğiz. Çünkü biliyoruz ki bu ülkede ya eşit yaşayacağız ya da hiç yaşamayacağız.”

 

GÖKÇE GÖKÇEN: BİLİYORUZ Kİ BU ÜLKEDE YA EŞİT YAŞAYACAĞIZ YA DA HİÇ YAŞAMAYACAĞIZ
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!