DOLAR 18,4119 0.48%
EURO 17,8611 -1.08%
ALTIN 973,10-1,08
BITCOIN 348598-1,41%
─░zmir
22┬░

AÇIK

05:18

─░MSAK'A KALAN S├ťRE

KARAMOLLAO─×LU: SAYIN ERDO─×AN, DAR GEL─░RL─░LER─░N EV SAH─░B─░ OLMA UMUDUNU SE├ç─░M MALZEMES─░ OLARAK KULLANMAKTA KARARLI

KARAMOLLAO─×LU: SAYIN ERDO─×AN, DAR GEL─░RL─░LER─░N EV SAH─░B─░ OLMA UMUDUNU SE├ç─░M MALZEMES─░ OLARAK KULLANMAKTA KARARLI

ABONE OL
21 Eyl├╝l 2022 14:22
KARAMOLLAO─×LU: SAYIN ERDO─×AN, DAR GEL─░RL─░LER─░N EV SAH─░B─░ OLMA UMUDUNU SE├ç─░M MALZEMES─░ OLARAK KULLANMAKTA KARARLI
0

BE─×END─░M

ABONE OL

KARAMOLLAO─×LU: SAYIN ERDO─×AN, DAR GEL─░RL─░LER─░N EV SAH─░B─░ OLMA UMUDUNU SE├ç─░M MALZEMES─░ OLARAK KULLANMAKTA KARARLI

Saadet Partisi Genel Ba┼čkan─▒ Temel Karamollao─člu, Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan’─▒n aç─▒klad─▒─č─▒ TOK─░ Projesi’ne ili┼čkin “Say─▒n Erdo─čan, dar gelirlilerin ev sahibi olma umudunu seçim malzemesi olarak kullanmakta kararl─▒. Daha da aç─▒k bir ifadeyle insan─▒m─▒z─▒n umutlar─▒ ile duygular─▒yla oynuyor adeta. Say─▒n Cumhurba┼čkan─▒ acaba 2019 y─▒l─▒nda müjdesini verdi─či 100 bin konutun ak─▒betinden haberdar m─▒, merak ediyoruz” dedi.

Saadet Partisi Genel Ba┼čkan─▒ Temel Karamollao─člu, bugün parti genel merkezinde haftal─▒k bas─▒n toplant─▒s─▒n─▒ düzenledi. Karamollao─člu; TOK─░ Projesi, Cumhurba┼čkan─▒ Recep Tayyip Erdo─čan’─▒n ABD ziyareti, d─▒┼č politika ve hayat pahal─▒l─▒─č─▒ konular─▒na de─čindi.

Karamollao─člu özetle ┼čunlar─▒ söyledi:

“SAYIN ERDO─×AN, DAR GEL─░RL─░LER─░N EV SAH─░B─░ OLMA UMUDUNU SEÇ─░M MALZEMES─░ OLARAK KULLANMAKTA KARARLI”

“Hayat pahal─▒l─▒─č─▒n─▒n olu┼čturdu─ču s─▒k─▒nt─▒lar─▒ gideremeyen ve memnuniyetsizleri ortadan kald─▒ramayan iktidar ise kaybetmek korkusuyla neredeyse elindeki bütün kartlar─▒ masaya sürmeye ba┼člad─▒. Adeta bölümü bitirmek için tüm tu┼člara basan bilgisayar oyuncusu gibi davran─▒yor. Psikolojik bir hava içinde. Ne var ki iktidar─▒n vatanda┼ča verdi─či müjdeler bu hayat pahal─▒l─▒─č─▒n─▒n yan─▒nda birer köpükten farks─▒z gözüküyor. Sözde en büyük müjde olarak takdim edilen konular bile birkaç hafta içinde etkisini yitiriyor. Çünkü, bu konuda ciddi ad─▒mlar at─▒lam─▒yor. Asgari ücret zamm─▒, ek gösterge, EYT düzenlemesi derken yak─▒n zamanlarda aç─▒klanan TOK─░ kampanyas─▒ iktidar─▒n kendisinden h─▒zla uzakla┼čan seçmenlere yapt─▒─č─▒ son giri┼čimlerden birisi olarak tarihe geçti. Say─▒n Erdo─čan, dar gelirlilerin ev sahibi olma umudunu seçim malzemesi olarak kullanmakta kararl─▒. Daha da aç─▒k bir ifadeyle insan─▒m─▒z─▒n umutlar─▒ ile duygular─▒yla oynuyor adeta. Konut, gündeme gelmi┼čken bu sefer 500 bin konut müjdesi veren Say─▒n Cumhurba┼čkan─▒ acaba 2019 y─▒l─▒nda müjdesini verdi─či 100 bin konutun ak─▒betinden haberdar m─▒, merak ediyoruz.

 “20 YILIK B─░R ─░KT─░DAR HALA BÜYÜK VAATLERLE ─░NSANIN GÖNLÜNÜ ALMAYA ÇALI┼×IYOR”

Biz söyleyelim, 2019’da benzer cümlelerle duyurulan 100 bin konut projesi temel a┼čamas─▒ndan öteye geçemedi, vatanda┼č─▒m─▒z─▒n ev sahibi olma hayalleri ne yaz─▒k ki gölete dönü┼čtü. Bunu da bilerek kullan─▒yorum; çünkü, Aksaray’da gölete dönü┼čen temellerden biri maalesef 16 ya┼č─▒ndaki bir yavrumuzun ölümüne sebep oldu. Birbirine ba─člamak için de─čil ama bir gerçe─či ortaya koymak için bu ifadeleri kullan─▒yorum. TOK─░, vatanda┼č─▒n umutlar─▒ üzerine in┼ča edece─či bu 500 bin konuta ba┼člamadan önce acaba 2019 hatta 2018 ve 2020 y─▒llar─▒ aras─▒ndaki kuraya açt─▒─č─▒ projeleri bitirebilecek mi biz bunun endi┼česini, ┼čüphesini ta┼č─▒yoruz. Öte yandan bu konutlar bitirilse bile ödeme planlar─▒ dikkate al─▒nd─▒─č─▒nda yine dar gelirlilerinin konut sorununu çözmü┼č olacak bu projeler. ─░stanbul’da 18 bin lira, Türkiye genelinde 16 bin liran─▒n alt─▒nda gelirli olanlar─▒n bu projelerde herhangi bir pay─▒ olmayaca─č─▒ kesin. Bu da bir itiraf, kendileri söylüyorlar. Çal─▒┼čanlar─▒m─▒z─▒n tahminen yüzde 70’i bu gelirin alt─▒nda bir ücrete mahkûm.

Büyük konut hamlesi diye sunulan ve maalesef seçim yat─▒r─▒m─▒ oldu─ču art─▒k aç─▒k olan TOK─░ projesinin hiçbir yaraya merhem olamayaca─č─▒ da çok aç─▒k bir ┼čekilde görülmektedir. Bu proje önemli bir proje. Bu proje mutlaka tatbik edilmeli, konut problemleri çözülmeden bir ülkede huzur ve iç bar─▒┼č tam olarak sa─članamaz. Herkes önce kendi evinde rahat, huzur içinde ya┼čayabilmeli. 20 y─▒l─▒k bir iktidar hala büyük vaatlerle insan─▒n gönlünü almaya çal─▒┼č─▒yor.

“GENÇLER─░M─░Z, DI┼×ARIDA YEMEK YEMEY─░ LÜKS OLARAK GÖRÜYOR”

Bak─▒n─▒z, enflasyonu hiç dikkate almadan rakamsal art─▒┼člar─▒ büyüme hikayesi olarak anlatan Erdo─čan, her f─▒rsatta üniversiteli gençlere verilen burs miktar─▒n─▒ örnek veriyor.  ─░ktidara geldiklerinde 45 lira olan ö─črenci bursunun, paran─▒n de─čerine ba─čl─▒ olarak 800 liraya ç─▒k─▒┼č─▒n─▒ anlata anlata bitiremiyor Erdo─čan. Ama ne hikmetse, bursu artan üniversiteli gençlerin sofras─▒ndaki ekmek küçülüyor, taba─č─▒ndaki porsiyon azal─▒yor.

KYK yurtlar─▒ndaki 2-3 ki┼čilik odalar─▒ ranza koyarak hapishane hücresine çeviren hükümet, ┼čimdi de yemeklerde fiks menü veriyor; daha ucuz oldu─ču için. Ö─črenciler art─▒k sabah kahvalt─▒s─▒nda zeytinli po─čaça yemeye mecbur b─▒rak─▒l─▒yor. Zeytinli po─čaça dediklerinin içinde de zeytini ara ki bulas─▒n, mikroskopla bak─▒nca ancak görülebilecek cinsten… Gençlerimiz, d─▒┼čar─▒da yemek yemeyi lüks olarak görüyor, yurtlarda kar─▒nlar─▒n─▒ doyurma çal─▒┼č─▒yordu. Ancak ┼čimdi kald─▒klar─▒ yurtlarda bile yaln─▒zca açl─▒klar─▒n─▒ bast─▒racak kadar yiyebilir hale geldiler. Gelece─čini emanet edece─či gençlerin karn─▒n─▒ doyuramayan iktidar, ┼čimdi ülkeyi 5 y─▒l daha yönetme yetkisi istiyor, 2053 ve 2071 hedeflerinden söz ediyor. Ne diyelim; Allah ak─▒l, fikirsin versin!

“E─×ER ─░ST─░KRARLI B─░R EKONOM─░N─░Z, GÜÇLÜ B─░R DEMOKRAS─░N─░Z, GÜVEN VEREN B─░R ADALET S─░STEM─░N─░Z YOKSA ETK─░L─░ B─░R DI┼× POL─░T─░KANIZ OLAMAZ”

Bilindi─či gibi Say─▒n Cumhurba┼čkan─▒, BM’nin 77. Genel Kurul Toplant─▒s─▒ nedeniyle bir süredir New York’ta bulunuyor. Onun hemen öncesinde de ┼×anghay ─░┼č birli─či Örgütü Toplant─▒s─▒ nedeniyle Özbekistan’dayd─▒. Biz bu ziyaretleri önemsiyoruz. Türkiye sava┼č─▒n de─čil, bar─▒┼č─▒n; çat─▒┼čman─▒n de─čil diyalo─čun esas oldu─ču bir süreç için her türlü ülkeyle, her türlü olu┼čumla temas halinde bulunmal─▒d─▒r. Bunu önemli bir vazife olarak görüyoruz. Ancak bir gerçe─či de ifade etmek isteriz ki d─▒┼č politikadaki itibar─▒m─▒z ve etkimiz içerideki gücümüz ile do─črudan do─čruya orant─▒l─▒d─▒r. E─čer istikrarl─▒ bir ekonominiz, güçlü bir demokrasiniz, güven veren bir adalet sisteminiz yoksa etkili bir d─▒┼č politikan─▒z olamaz. Size bakanlar, arkan─▒zdaki milletin hali ile dikkate al─▒rlar.

“PYD’Y─░ TÜRK─░YE’YE, AT─░NA’YI ANKARA’YA TERC─░H EDEN B─░R AMER─░KA VAR”

Cumhuriyet tarihinde Amerika Birle┼čik Devletleri’ne en çok ziyaret yapan devlet ba┼čkan─▒ Say─▒n Erdo─čan olmu┼č. Bu kadar kavgal─▒ hale gelmi┼čiz, al gülüm ver gülüm bir sürü s─▒k─▒nt─▒lar ya┼čam─▒┼č─▒z ama Say─▒n Erdo─čan ABD’den bir aya─č─▒n─▒ çekemiyor. Sonuç ortada, her geçen gün pervas─▒zla┼čan bir ABD var. Dün PKK’ya verdi─či gizli gizli bir deste─či bugün YPG’ye aç─▒kça veren bir ABD var. PYD’yi Türkiye’ye, Atina’y─▒ Ankara’ya tercih eden bir Amerika var. Bölgesel bar─▒┼č için kal─▒c─▒ çözümün adresi ne Washington ne de Moskova’d─▒r. Ne NATO ne ┼×anghay be┼člisidir. Bunu Say─▒n Erdo─čan’─▒n kabul etmesi gerekir.

“BU TOPRAKLARDA HERKES ─░Ç─░N ADALET HAK─░M KILACAK HUKUKUN ÜSTÜNLÜ─×ÜNÜ TES─░S EDECE─×─░Z”

Saadet Partisi olarak vatanda┼č─▒na tepeden bakan, insan─▒n─▒n dertlerine kulak t─▒kayan bir anlay─▒┼č─▒n kar┼č─▒s─▒nday─▒z. Toplumsal kutupla┼čmaya da bu kutupla┼čmay─▒ körükleyerek ayakta kalmaya çal─▒┼čan zihniyetlere de kesinlikle bir son verece─čiz. Bu topraklarda herkes için adalet hakim k─▒lacak hukukun üstünlü─čünü tesis edece─čiz. Enflasyonu kontrol alt─▒na almak, bu kötü gidi┼čata dur demek mecburiyetindeyiz. Bunu gerçekle┼čtirecek anlay─▒┼č ve politikalar Saadet Partisi’nin politikalar─▒d─▒r. Geçmi┼čte yapt─▒k, bunu yine yapacak güce, mant─▒─ča, projelere sahibiz. Dün K─▒br─▒s’─▒ verebilmek için kampanya düzenleyenler, bugün K─▒br─▒s’ta iftihar etme noktas─▒nda bütün uluslararas─▒ camia taraf─▒ndan tan─▒nmal─▒d─▒r diyen bir anlay─▒┼ča sahibiz. Tansu Çiller’i ç─▒kt─▒─č─▒ Kardak kayal─▒─č─▒na bugün ç─▒kam─▒yorlar. Sava┼č noktas─▒na geldiler, bu ne biçim anlay─▒┼č? 18 adaya Yunanlar, göz göre göre yerle┼čti! Bu nas─▒l mant─▒k Allah a┼čk─▒na? Muhalefet, iktidar─▒n yanl─▒┼člar─▒n─▒ dile getirdi─či taktirde, birileri hemen tepesine balyoz gibi iniyor! Bu anlay─▒┼č içinde siz nas─▒l adaletten bahsedersiniz?”

    

 

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP

  PUAN DURUMU

  O G P
  1. Adana Demir

   7 +7 16
  2. Galatasaray

   7 +4 16
  3. Ba┼čak┼čehir

   6 +9 14
  4. Be┼čikta┼č

   7 +6 14
  5. Konyaspor

   7 +6 14
  6. Geni┼člet
  7. Fenerbah├že

   6 +14 13
  8. Trabzonspor

   7 +1 13
  9. Kayserispor

   7 +4 12
  10. Gaziantep FK

   7 +3 11
  11. Kas─▒mpa┼ča

   7 -8 9
  12. Alanyaspor

   7 -5 8
  13. Giresunspor

   6 -3 7
  14. Karag├╝mr├╝k

   6 -2 6
  15. Antalyaspor

   7 -6 6
  16. ─░stanbulspor

   6 -6 5
  17. MKE Ankarag├╝c├╝

   6 -5 4
  18. Sivasspor

   7 -6 4
  19. ├ťmraniyespor

   7 -5 2
  20. Hatayspor

   6 -8 1
  PUAN DURUMU