KENAN NUHUT: “KURULAN SPOR KURULUNUN AMACI SİYASET YAPMAK DEĞİL TAM TERSİNE SİYASETİN SPORA KATKILARINI TARTIŞMAK. SPORUN POLİTİKALARINI BELİRLEMEK”

service

KENAN NUHUT: “KURULAN SPOR KURULUNUN AMACI SİYASET YAPMAK DEĞİL TAM TERSİNE SİYASETİN SPORA KATKILARINI TARTIŞMAK. SPORUN POLİTİKALARINI BELİRLEMEK”

CHP Spor Kurulu Başkanı ve Genel Başkan Başdanışmanı Kenan Nuhut, bugün Ankara’da spor yazarlar ile bir araya geldi. Nuhut, “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde kurulan spor kurulunun amacı siyaset yapmak değil tam tersine siyasetin spora katkılarını tartışmak. Sporun politikalarını belirlemek. Çok genç nüfusa sahip olan ülkemizde gençliğe spor anlamında hizmet verebilmektir” dedi.

CHP Spor Kurulu Başkanı ve Genel Başkan Başdanışmanı Kenan Nuhut, bugün Ankara’da düzenlenen kahvaltıda spor yazarları ile bir araya geldi. Türkiye için spor politikalarının hazır olduğunu belirten Nuhut şunları kaydetti:

“SAYIN GENEL BAŞKANIMIZ KILIÇDAROĞLU’NUN ÖNDERLİĞİNDE KURULAN SPOR KURULUNUN AMACI SİYASET YAPMAK DEĞİL, TAM TERSİNE SİYASETİN SPORA KATKILARINI TARTIŞMAK”

“Bugün Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partiler içerisinde yegâne spor kurulu olan bir tek CHP’yi görüyoruz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde kurulan spor kurulunun amacı siyaset yapmak değil tam tersine siyasetin spora katkılarını tartışmak. Sporun politikalarını belirlemek. Çok genç nüfusa sahip olan ülkemizde gençliğe spor anlamında hizmet verebilmektir. Bu amaçla spor uzmanlarından oluşan arkadaşlarımız yoğun bir tempo içerisinde spor politikalarının hazırlanmasında bize son derece faydalı oluyorlar. Biliyorsunuz, CHP’li belediyelerimizin -154 tane belediye var Türkiye’de- hepsinde spor kulübü var, bugün madalya alan başarıdan başarıya ülkemizi koşturan sporcuların bu belediyelerde yetiştiğini görüyoruz. Anayasa’nın 59’uncu maddesi, bize sporun önemini ifade ediyor. Biz oradan aldığımız feyz ile sporun siyasetten biraz daha uzaklaşmasını, spor politikalarının ortak bir mesele olduğunu, burada ayrı ayrı partileriz, ayrı ayrı şeyler düşünüyoruzdan ziyade bu gençliğe ortak ne kadar hizmet verebiliriz, onun telaşı içindeyiz. Bundan bütün kalbinizden emin olabilirsiniz.

“BUGÜN BİZİM SPOR POLİTİKALARIMIZIN ÇOK DAHA DIŞINDA BİR KANUN İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Bugüne kadar yapılan çok önemli çalışmalar arasında 22 Nisan 2022 tarihinde çıkan 7405 Sayılı Basın Kulüpleri Yasası var. Biz milletvekillerimiz ile komisyonda olan milletvekilleri ile çok ciddi çalışmalar yaptık. Bu kanuna katkı sağladık ancak, bugün bizim spor politikalarımızın çok daha dışında bir kanun ile karşı karşıyayız. Bütün derdimiz bu. Mesele politika yapmak falan değil, meselemiz Türk gençliği. Orada, gördüğümüz en önemli madde, maalesef Spor Federasyonları ile ilgili. Bugün 63’e yakın spor federasyonu var ülkemizde, seçim sistemi ile ilgili… Maalesef elde edilen sonuç, yine merkeziyetçi düşünce ile genel merkezde belirlenecek spor adamlarının, federasyon başkanlarının belirlenmesi ile ilgili. Biz en son yapılan Spor Federasyonları seçiminde CHP Spor Kurulu olarak Spor Federasyonu başkan adaylarında aradığımız tek özellik vardı, liyakat. Bu konuda yardımcı olduğumuz kanaatini taşıyorum. Bundan sonra yapacağımız çalışmalar bizim malum altı yedi ay sonra yapılacak genel seçimlerde mutlaka iktidarı ele geçireceğimizi düşünüyoruz. Bu nedenle spor politikalarımız hazır. Bu konuda siz spor yazarları arkadaşlarımızın katkı sağlayacağını ümit ediyorum.”

KENAN NUHUT: “KURULAN SPOR KURULUNUN AMACI SİYASET YAPMAK DEĞİL TAM TERSİNE SİYASETİN SPORA KATKILARINI TARTIŞMAK. SPORUN POLİTİKALARINI BELİRLEMEK”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!