Öztrak’ın NATO PA Toplantısında Sunduğu Stratejik Ticaret Raporu Oy Birliğiyle Kabul Edildi

featured
service

Öztrakın NATO PA Toplantısında Sunduğu Stratejik Ticaret Raporu Oy Birliğiyle Kabul Edildi

Öztrak’ın NATO PA Toplantısında Sunduğu Stratejik Ticaret Raporu Oy Birliğiyle Kabul Edildi

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın, NATO Parlamenterler Meclisi (NATO PA) 68. Yıllık Genel Kurul Ekonomi ve Güvenlik Komisyonu toplantısında sunduğu “Önemli sanayi kollarının ve tedarik zincirlerinin korunmasını ele alan stratejik ticaret raporu” oy birliği ile kabul edildi.

TBMM NATO Parlamenterler Meclisi (NATO PA) heyeti, NATO Parlamenterler Meclisi Genel Kurul toplantıları için İspanya Madrid’de görüşmelerini sürdürüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak sosyal medya hesabından, “NATO Parlamenter Asamblesi Genel Kurulu için bulunduğumuz Madrid’de stratejik ticaret raporumuzu sunduk. Önemli sanayi kollarının korunması ve tedarik zincirleri konularını tartıştık” açıklamasını yaptı.

Öztrak’ın, NATO PA 68. Yıllık Genel Kurul Ekonomi ve Güvenlik Komisyonu toplantısında sunduğu “Önemli sanayi kollarının ve tedarik zincirlerinin korunmasını ele alan stratejik ticaret raporu” oy birliği ile kabul edildi.

ÇAKIRÖZER: TERÖRİZMLE MÜCADELE HEPİMİZİN ORTAK SORUMLULUĞUDUR

Öte yandan Madrid’de üç gün sürecek NATO PA toplantılarının ilk gününe, NATO PA Savunma ve Güvenlik Komisyonu Başkanı olarak katılan Utku Çakırözer de konuşmasında geçen hafta İstiklal Caddesi’nde yaşanan bombalı terör saldırısını anımsattı. Çakırözer şunları söyledi:

“Savunma ve Güvenlik Komisyonumuz terörle mücadelesinde Türkiye ve Türk halkının yanında. Terörizmle mücadele hepimizin ortak sorumluluğudur. Tüm müttefiklerimize, ortaklarımıza ve dostlarımıza nerede olursa olsun, kimden gelirse gelsin terörün her türlüsüne karşı ortak gücümüzü ve dayanışmamızı ortaya koyma çağrısında bulunuyorum.”

Toplantı için Madrid’e gelen NATO üyeleri ile diğer ülkelerin milletvekilleri TBMM heyetinde yer alan milletvekillerine başsağlığı dileklerini iletirken, Çakırözer NATO üyesi parlamenterlere başsağlığı dilekleri ve dayanışma mesajları için teşekkür etti. Üç gün sürecek NATO PA Genel Kurulu toplantılarında Rusya işgaline karşı mücadele veren Ukrayna ile dayanışma ve NATO’nun yeni Stratejik Planı konuları ele alınacak.

Art’s Magazin | Son Dakika

Öztrak’ın NATO PA Toplantısında Sunduğu Stratejik Ticaret Raporu Oy Birliğiyle Kabul Edildi 1
Öztrak’ın NATO PA Toplantısında Sunduğu Stratejik Ticaret Raporu Oy Birliğiyle Kabul Edildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!