Antalya Büyükşehir’den Çiftçiye Keçiboynuzu Desteği

service

Antalya Büyükşehirden Çiftçiye Keçiboynuzu Desteği 

Antalya Büyükşehir’den Çiftçiye Keçiboynuzu Desteği 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, tarımda ürün çeşitliliğini arttırmak ve üreticiyi desteklemek amacıyla, Kumluca ve Kemer ilçelerinde çiftçiye kendi seralarında yetiştirdiği keçiboynuzu fidanlarını dağıttı. 

Büyükşehir Belediyesi’nin ‘yerelden kalkınma’ ilkesi doğrultusunda alternatif tarım ürünleriyle ilgili üreticiye verdiği destek kapsamında, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı kendi seralarında yetiştirdiği ekonomik değeri yüksek olan keçiboynuzu fidanlarını ilçelerde üreticiye ücretsiz olarak dağıtıyor. Büyükşehir ekipleri, Kumluca’da bin, Kemer’de ise 200 adet keçiboynuzu fidanı dağıttı. 

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Zeyit Emre Bilici, “Kumluca Ziraat Odası ile iş birliği ile birlikte keçiboynuzu fidanlarının dağıtımını yapıyoruz. Keçiboynuzunun ekonomik değeri çok yüksek. Gıda endüstrisinde ilaç ve dokuma sanayinde ve birçok alanda kullanılmaktadır. Kumluca ve Kemer’de üreticilerimize keçiboynuzu fidanı hibe desteğinde bulunduk” dedi. 

Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe de Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e çiftçiye verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, “Muhittin Başkan çiftçiye her zaman destek oluyor. Keçiboynuzunun ömrü uzun. Birçok sektörde kullanılıyor. Muhittin Başkan bizlere fidan göndermiş, yaşı da ömrü de fidan gibi uzun olsun. Bu fidanları çiftçiye dağıtacağız. Daha önce de Kumluca’da zeytin fidanı dağıtıldı ve 15 bin zeytin diktik. Keçiboynuzu da çok güzel olacak” diye konuştu. 

Art’s Magazin | Yerel

Antalya Büyükşehir’den Çiftçiye Keçiboynuzu Desteği 1
Antalya Büyükşehir’den Çiftçiye Keçiboynuzu Desteği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!