ANTALYA EDEBİYAT GÜNLERİ, ‘UNUTMAK/HATIRLAMAK’ SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

featured
service

ANTALYA EDEBİYAT GÜNLERİ, ‘UNUTMAK/HATIRLAMAK’ SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Muratpaşa Belediyesi’nin 7’ncisini düzenlendiği Antalya Edebiyat Günleri kapsamında 17 sanatçının çalışmalarından oluşan ‘Unutmak/Hatırlamak’ başlıklı resim sergisi, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde açıldı.

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği ve öykü dalında yılın en iyilerini belirlediği Antalya Edebiyat Günleri başladı. 20 Kasım’a kadar devam edecek Antalya Edebiyat Günleri, bu yıl ‘Unutmak/Hatırlamak’ teması üzerinden gerçekleşirken, aynı temayı taşıyan resim sergisi de Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde açıldı.

Açılışa, Belediye Başkanvekili Hüseyin Sarı, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın eşi Ümran Uysal ve etkinlik için Antalya’da bulunan edebiyat dünyasının önemli isimleri katıldı.

Açılışta konuşan Başkanvekili Sarı, Antalya Edebiyat Günleri yolculuğunun, 7 yıl önce “Çağdaş ve yaşanabilir bir kentin sakinlerine ve konuklarına zengin bir edebiyat ortamı da sunmalıdır” denilerek başladığını söyledi. Amaçlarının Antalya’nın edebiyatta daha fazla yer almasını sağlamak olduğunu dile getiren Sarı, “Bugün bu hedefe yaklaşmış olmanın kıvancını yaşıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından küratörlüğünü İbrahim Karaoğlu, koordinatörlüğünü Dilan Kaya’nın yaptığı ve 17 sanatçının çalışmalarından oluşan serginin açılışı gerçekleştirildi. 

ANTALYA EDEBİYAT GÜNLERİ, ‘UNUTMAK/HATIRLAMAK’ SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!