Başkan Böcek, Büyükşehir’in Konaklama Vergisinden Pay Alması İçin Bakan Ersoy’dan Destek İstedi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Böcek, Büyükşehirin Konaklama Vergisinden Pay Alması İçin Bakan Ersoydan Destek İstedi

Başkan Böcek, Büyükşehir’in Konaklama Vergisinden Pay Alması İçin Bakan Ersoy’dan Destek İstedi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yılbaşından itibaren uygulamaya konacak konaklama vergisinden Büyükşehir Belediyesi’nin pay alması gerektiğini belirterek, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan destek istedi. 

Akdeniz Turistik Otelciler Birliği’nin (AKTOB) düzenlediği ‘Uluslararası 12’nci Resort Turizm Kongresi’ne katılan Başkan Böcek, kentin nüfusunun 10 katı misafir ağırladığını belirterek, yılbaşından itibaren uygulamaya konacak konaklama vergisinden Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin pay alması gerektiğini kaydetti. Böcek konuya ilişkin Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan da destek istedi. 

Kongrede konuşan Böcek, tüm faaliyet alanlarında yaşanan değişimlerin turizm endüstrisinde de yaşanmakta olduğuna dikkat çekerek, “Talepteki değişim üründeki değişimi de beraberinde getirecektir. Şehrimiz ciddi göç ve yoğun bir turizm talebiyle karşı karşıyadır. Planlı, kurallı, kimlikli bir Antalya sloganıyla çıktığımız bu yolda sürdürülebilir turizm yaklaşımıyla geleceğin turizmini ortak akılla planlamalı ve çalışmalarımızı sadece sayıları hedefleyen değil nitelikli turizm hedefleriyle birlikte yürütmeliyiz” dedi. 

Antalya’nın konaklama sürelerinin uzunluğu ve geceleme sayıları itibariyle ülke turizminin lokomotifi olduğunu vurgulayan Böcek, turistik işletmelerin Turizm Geliştirme Ajansı payına en büyük katkıyı yapmakta olduğunu belirtti. Yılbaşından itibaren başlayacak olan konaklama vergisine de en büyük katkının yine Antalya’dan sağlanacağını söyleyen Böcek, şöyle konuştu:

“Nüfusunun 10 katı misafir ağırlayan kentimizde hem halkımızın hem de misafirlerimizin memnuniyetinin sağlanması ve taleplerinin karşılanması için gerekli hizmetleri, alt yapı tesislerini geliştirmek yerel yönetimler olarak bizim sorumluluğumuzdadır. Dünyanın turizm kentlerinde olduğu gibi Antalya Büyükşehir Belediyemizin bu önemli katkıdan mutlaka pay alması gerekmektedir. Özellikle Sayın Bakanımızın Antalyamızın ve turizmin geleceği için bu konuya duyarsız kalmayacağını düşünüyor ve desteğini rica ediyorum.”

 

Art’s Magazin | Yerel

Başkan Böcek, Büyükşehir'in Konaklama Vergisinden Pay Alması İçin Bakan Ersoy’dan Destek İstedi 1

Başkan Böcek, Büyükşehir’in Konaklama Vergisinden Pay Alması İçin Bakan Ersoy’dan Destek İstedi
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!