DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 3517882,37%
─░zmir
24┬░

AÇIK

02:00

─░MSAK'A KALAN S├ťRE

KONYAALTI BELED─░YE BA┼×KANI ESEN, MAHALLE BULU┼×MALARINI S├ťRD├ťR├ťYOR

KONYAALTI BELED─░YE BA┼×KANI ESEN, MAHALLE BULU┼×MALARINI S├ťRD├ťR├ťYOR

ABONE OL
20 Eyl├╝l 2022 17:00
KONYAALTI BELED─░YE BA┼×KANI ESEN, MAHALLE BULU┼×MALARINI S├ťRD├ťR├ťYOR
0

BE─×END─░M

ABONE OL

KONYAALTI BELED─░YE BA┼×KANI ESEN, MAHALLE BULU┼×MALARINI S├ťRD├ťR├ťYOR

Konyaalt─▒’nda mahalle mahalle gezerek, vatanda┼člar ile bir araya gelmeye devam eden Konyaalt─▒ Belediye Ba┼čkan─▒ Semih Esen, “Halk─▒n gerçek taleplerini tespit etmek ve sorunlar─▒na çözüm aramak için mahallelerdeyiz” dedi.

Konyaalt─▒ Belediyesi’nin üç y─▒ld─▒r gerçekle┼čtirdi─či Mahalle Bulu┼čmalar─▒, Liman Mahalle Bulu┼čmas─▒ ile devam etti. Ba┼čkan yard─▒mc─▒lar─▒ ve birim müdürleri ile birlikte mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyen Konyaalt─▒ Belediye Ba┼čkan─▒ Semih Esen, k─▒sa bir konu┼čmadan sonra sözü vatanda┼člara b─▒rakt─▒. Gelen talepleri tek tek dinleyerek not alan Esen, baz─▒ talepleri toplant─▒da haz─▒r bulunan birim müdürlerine ileterek konular─▒n hemen çözülmesini istedi.

Göreve geldikleri ilk y─▒lda ilçe sakinlerinin taleplerini birebir kendilerinden dinlemek için Mahalle Bulu┼čmalar─▒’n─▒ ba┼člatt─▒klar─▒n─▒ belirten Esen, pandemi nedeniyle ara verdikleri bulu┼čmalara devam ettiklerini belirtti.

“S─░YASETE BA┼×LAMA AMACIM HALKIN SORUNLARINI GÖRMEYEN, DUYMAYAN S─░YASETÇ─░LER─░N VARLI─×IYDI”

Siyasete girme sebeplerinin ba┼č─▒nda, halk─▒n sorunlar─▒n─▒ görmeyen, duymayan siyasetçilerin varl─▒─č─▒ oldu─čunu söyleyen Ba┼čkan Esen, tek hedefinin halk─▒n gerçek sorunlar─▒na çözüm aramak oldu─čunu vurgulayarak, sözlerine ┼čöyle devam etti:

“Siyasete ba┼člama amac─▒m halk─▒n sorunlar─▒n─▒ görmeyen, duymayan siyasetçilerin varl─▒─č─▒yd─▒. Allah bizi, kimsenin derdini görmeyecek kör, duymayacak sa─č─▒r yapmas─▒n. Kafas─▒n─▒ yast─▒─ča koydu─čunda ‘yar─▒n yurtta┼člar─▒m─▒z için ne yapabilirim, onlar─▒n sorunlar─▒n─▒ nas─▒l çözerim’ diye dü┼čünen siyasetçiler, Türkiye’yi hak etti─či noktaya ta┼č─▒yacak.”

KONYAALTI’NDA SÖZ VATANDA┼×IN

Mahalle Bulu┼čmalar─▒’n─▒ konu┼čmak için de─čil, halk─▒ dinleyip isteklerini yerine getirmek için düzenlediklerini belirten Esen, “Siz söyleyin, taleplerinizi belirtin, biz de not al─▒p çözüm arayal─▒m” dedi.

‘Ben bilirim, ben yapar─▒m’ ┼čeklindeki yönetim anlay─▒┼č─▒na kar┼č─▒ olduklar─▒n─▒ dile getiren Ba┼čkan Esen, halk─▒n gerçek ihtiyaçlar─▒n─▒n ancak halk─▒ dinleyerek tespit edilebilece─čini vurgulayarak ┼čöyle konu┼čtu:

“Sizden gelen talepleri birim müdürlerimiz de dinliyor. Onlar, bu taleplerinizin ne kadar sürede çözülece─čine dair bilgi verecek. Çal─▒┼čmalar ba┼člad─▒─č─▒nda sizlerle birlikte bu süreci takip edece─čiz. Böyle toplant─▒lar─▒, bizim sizlerle bir araya gelmemizin yan─▒nda sosyal medya veya farkl─▒ kanallarla sorunlar─▒ bize iletmenizden çok daha h─▒zl─▒ çözüm üretti─či için düzenliyoruz. Tekrar rica ediyorum. Burada biz dinleyiciyiz, siz konu┼čun. Tüm sorunlar─▒n─▒z─▒ dinleyece─čiz ve çözümü için harekete geçece─čiz. Burada oldu─čunuz için te┼čekkür ediyorum. Birim müdürlerimiz, ba┼čkan yard─▒mc─▒lar─▒m─▒z ve ben sizleri dinlemek, taleplerinizi, s─▒k─▒nt─▒lar─▒n─▒z─▒ çözmek için buraday─▒z.”

“HALKIN KAR┼×ISINA ÇIKMAK CESARET ─░STER”

Ülkenin ekonomik ve sosyal durumu göz önüne al─▒nd─▒─č─▒nda özellikle siyasilerin halk─▒n önüne ç─▒kmas─▒n─▒n cesaret istedi─čini söyleyen bir vatanda┼č, halk─▒n kar┼č─▒s─▒na ç─▒k─▒p talepleri dinleme cesareti gösterdi─či için Ba┼čkan Esen’i tebrik etti. Konyaalt─▒ Belediyesi’nin mahallelerine önem verdi─čini ve çok güzel i┼čler yapt─▒─č─▒n─▒ dile getiren mahalle sakini, belediye çal─▒┼čanlar─▒na ve Ba┼čkan Esen’e te┼čekkür etti.

Düzenlenen toplant─▒da 7’den 70’e herkes söz al─▒rken, bölge sakinlerinden gelen taleplerin baz─▒lar─▒ hemen plana al─▒n─▒p gerekli çal─▒┼čmalara ba┼čland─▒. Çocu─čunu maddi yetersizlikten dolay─▒ kre┼če göndermedi─čini söyleyen bir vatanda┼č─▒n bilgilerini alan Esen, kre┼č konusunda kendisine gerekli yard─▒m─▒ yapacaklar─▒n─▒ söyledi.

Sar─▒su Mahallesi’nde de yeni bir kre┼č yapmay─▒ planlad─▒klar─▒n─▒ belirten Esen, “─░mkan─▒m─▒z oldu─ču sürece yeni kre┼čler, yurtlar ve sosyal tesisler yap─▒p halk─▒m─▒z─▒n hizmetine sunaca─č─▒z. Çünkü bir baba olarak ┼čunu çok iyi biliyorum ki evlatlar─▒m─▒z bizim her ┼čeyimiz. Onlar─▒ dünyalara de─či┼čmeyiz. Bu yüzden sizleri çok iyi anl─▒yorum” dedi.

Halktan gelen talepleri h─▒zl─▒ca çözüme kavu┼čturacaklar─▒n─▒ belirten Esen, kendi yetki alan─▒nda olmayan konularla ilgili gelen talepler için de yetkili kurumlar ile ileti┼čime geçeceklerini kaydetti.

 

 

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP

  PUAN DURUMU

  O G P
  1. Adana Demir

   7 +7 16
  2. Galatasaray

   7 +4 16
  3. Ba┼čak┼čehir

   6 +9 14
  4. Be┼čikta┼č

   7 +6 14
  5. Konyaspor

   7 +6 14
  6. Geni┼člet
  7. Fenerbah├že

   6 +14 13
  8. Trabzonspor

   7 +1 13
  9. Kayserispor

   7 +4 12
  10. Gaziantep FK

   7 +3 11
  11. Kas─▒mpa┼ča

   7 -8 9
  12. Alanyaspor

   7 -5 8
  13. Giresunspor

   6 -3 7
  14. Karag├╝mr├╝k

   6 -2 6
  15. Antalyaspor

   7 -6 6
  16. ─░stanbulspor

   6 -6 5
  17. MKE Ankarag├╝c├╝

   6 -5 4
  18. Sivasspor

   7 -6 4
  19. ├ťmraniyespor

   7 -5 2
  20. Hatayspor

   6 -8 1
  PUAN DURUMU