KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI ESEN: “SİYASİLERİ ELEŞTİRMEKTEN KORKMAYIN”

service

KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI ESEN: “SİYASİLERİ ELEŞTİRMEKTEN KORKMAYIN”

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, siyasilerin ve yöneticilerin, halktan gelecek eleştirileri göze almaları gerektiğini belirterek, “Siyasileri eleştirmekten korkmayın. Eğer o eleştirileri kaldıramayacaklarsa gidip evlerinde otursunlar” dedi.

Başkan Esen, ‘Mahalle Buluşmaları’ kapsamında ilçe sakinleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Uluç Mahalle Buluşması’nda bölge halkının sorunlarını dinleyen Esen, toplantıda bulunan birim müdürlerinden, mahalleliden gelen talepleri hızlıca çözüme kavuşturmalarını istedi. 

En doğru hizmeti üretmenin yolunun halkı dinlemekten geçtiğini dile getiren Esen, şunları söyledi:

“SİYASİLERİ ELEŞTİRMEKTEN KORKMAYIN”

“Vatandaşın neye ihtiyacı olduğunu öğrenmek istiyorsak onların sesine kulak vermeliyiz. Çünkü halk bize nasıl hizmet vermemiz gerektiğini zaten anlatıyor. Tek yapmamız gereken yurttaşlarımızın ne istediğini, nelere ihtiyacı olduğunu iyi tespit etmek. Yaptığımız görev itibariyle eleştiriler alabiliriz. Zaten tüm bunların bilincinde olarak bu göreve geldik. Hakaret gibi şeyler olmadığı sürece siyasileri ve yöneticileri dilediğiniz gibi eleştirin. Eleştirmekten de korkmayın. Bu sizin en doğal hakkınız. Siyasiler de bu eleştirileri göze almalı. Eğer halktan gelen eleştirileri kaldıramayacaklarsa da evlerinde otursunlar.”

Düzenledikleri hemen hemen her Mahalle Buluşması’nda sokak hayvanları ile ilgili hem hayvanseverlerden hem de mağdur olan yurttaşlardan şikayet aldıklarına dikkat çeken Esen, konuyla ilgili ilçe belediyelerin sınırlı yetkilere sahip olduğunu ve ayrıntılı bir yasa değişikliği yapılması gerektiğini kaydetti. Esen konuya ilişkin, şöyle konuştu:

“BÜYÜK BİR HAYVAN YAŞAM MERKEZİ YAPILMALI”

“Sokak hayvanları ile ilgili ilk yapılması gereken konulardan biri genel bir kısırlaştırma çalışmasının yapılması. Çünkü bunun önünü alamazsak çok yakın bir zamanda mevcut sokak hayvanlarının sayısı katlanarak devam edecek. Bu da işlerin git gide çözümden uzaklaşmasına neden olacak. Ancak dediğim gibi genel bir kısırlaştırma çalışması üreme hızını kontrol altına alacaktır. Bunun yanında yapılması gereken bir başka konu ise her zaman söylediğim, büyük bir doğal yaşam alanı. Buna uygun çok fazla alan bulunuyor. Büyük bir hayvan yaşam merkezi hem hayvanseverlerin hem de mağdur vatandaşların ortak talebi. Eğer bu alan yapılırsa hayvanseverler istedikleri zaman gelip orada bulunan hayvanları besleyebilir ve sevebilir.”

KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI ESEN: “SİYASİLERİ ELEŞTİRMEKTEN KORKMAYIN”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!