Ticaret Bakanı Muş: “Kooperatiflere 15 Milyar Lira Pazartesi Gönderilecek”

service

Ticaret Bakanı Muş: Kooperatiflere 15 Milyar Lira Pazartesi Gönderilecek

Ticaret Bakanı Muş: “Kooperatiflere 15 Milyar Lira Pazartesi Gönderilecek”

 

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnaf ve sanatkârlar için hazırlanan 100 milyar liralık kredi paketi kapsamında 15 milyar liranın pazartesi, geri kalanının ise 4 ay içinde kooperatiflere gönderileceğini açıkladı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB), Antalya’nın Manavgat ilçesinde eğitim ve istişare toplantısı düzenledi. Toplantıya Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TESKOMB Başkanı Abdulkadir Akgül, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse ve Tuba Vural Çokal, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ile Türkiye genelinden binin üzerinde kooperatif başkanı katıldı.

“KALANI 4 AY İÇERİSİNDE GÖNDERİLECEK”

Halk Bankası kanalıyla 100 milyar lira tutarındaki Hazine Faiz Destekli Kredi Paketi’nde faiz oranlarının yüzde 9,5’tan 7,5’a indirildiğini kaydeden Bakan Muş, “100 milyarlık limitin 15 milyarını hemen göndereceğiz size. Pazartesi’den itibaren bu kaynak sizlere gönderilmiş olacak. Bu finansmanı esnafa dağıtmaya başlayacaksınız. Geri kalanını da en fazla 4 ay içerisinde illerimize, ilçelerimize, kooperatiflerimize göndermiş olacağız. Siz bu planlama içerisinde esnaf kardeşlerimize bunun ödemesini yaparsınız” dedi.

 

 

Art’s Magazin | Ekonomi

Ticaret Bakanı Muş: "Kooperatiflere 15 Milyar Lira Pazartesi Gönderilecek" 1
Ticaret Bakanı Muş: “Kooperatiflere 15 Milyar Lira Pazartesi Gönderilecek”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!