Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

ARDAHAN BELEDİYESİ’NİN KAVURMA TESİSİNDE ÜRETİLEN İLK KAVURMALAR OSMANİYELİ DEPREMZEDELERE GÖNDERİLDİ

service

ARDAHAN BELEDİYESİ’NİN KAVURMA TESİSİNDE ÜRETİLEN İLK KAVURMALAR OSMANİYELİ DEPREMZEDELERE GÖNDERİLDİ

ÖZKAN KARAKAYA

Ardahan Belediyesi, hizmete yeni açtığı kavurma tesisinde ürettiği ilk kavurmaları Osmaniye’deki depremzedelere gönderdi.

Ardahan Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığında kurulan kavurma tesisinde üretilen 1 ton kavurmayı Osmaniye’deki depremzedelere gönderme kararı aldıklarını açıklayan Belediye Başkanı Faruk Demir, “CHP Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Ardahan, İzmir ve Artvin Belediyeleri, Osmaniye ilini kardeş ve yardımlaşma kenti olarak belirlenmiştir” dedi.

“DİLERİZ Kİ ÇORBADA BİR TUZUMUZ OLSUN”

Faruk Demir, şunları söyledi:

“Depremin ilk gününden itibaren Ardahan Belediyesi ve Ardahanlılar olarak depremin ilk gününden itibaren gerek teknik ekip gerek yardımlar, kurtarma ekibi ve cenaze hizmetleri olarak 5 ayrı ekiple yardımlarımızla deprem bölgesinde olmaya çalıştık, olmaya da devam edeceğiz. Çünkü bu uzun sürecek bir yardımlaşma ve acıyı paylaşma zamanıdır. Ardahan Belediyesi’nin yöresel ürünler satış mağazamızı açılış haline getirdik, ancak bu deprem felaketi nedeniyle yaralarımızı sarmak için bekletiyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile Sayın Tunç Soyer ve Belediye Meclis’imize çok teşekkür ediyoruz. Beraber kurduğumuz Ardahan Belediyesi kavurma tesislerinde ürettiğimiz ürünler stoklarımızda bekliyor. Biz, bir tonunu, İzmir Büyükşehir Başkanı’mız ile afetzedelere göndermeye karar verdik. 500 kilogramını şu an itibari ile Osmaniye’ye, kardeş kent olarak ilan ettiğimiz… CHP Genel Merkezi’miz, 11 tane il ile ilçeleri birlikte kardeş kent, yardımlaşma kenti olarak planladı. Bizi de İzmir Büyükşehir, Ardahan ve Artvin’i Osmaniye iline yardım yapmak, oradaki yaraları sarmak üzere gerekli çalışmalarımızı başlatmak üzere Genel Başkan’ımız ve 13. Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu talimat verdiler, ilk yardımımızı gönderdik. Tekrar İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, Ardahan Belediyesi Meclis üyeleri ve çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Diliyoruz ki acılara, çorbada tuz gibi bir damla da olsa yararımız olur. Allah hepsine kolaylık versin, Allah Ardahan halkına ve Ardahan’a zeval vermesin.”

Art’s Magazin  Yurt

ARDAHAN BELEDİYESİ’NİN KAVURMA TESİSİNDE ÜRETİLEN İLK KAVURMALAR OSMANİYELİ DEPREMZEDELERE GÖNDERİLDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!