Artvin’de Eşini Öldüren Ferhat Karaboğa’nın Yargılanmasına Devam Edildi

service

Artvinde Eşini Öldüren Ferhat Karaboğanın Yargılanmasına Devam Edildi

Artvin’de Eşini Öldüren Ferhat Karaboğa’nın Yargılanmasına Devam Edildi

UĞUR İSTANBULLU

Artvin’in Ardanuç ilçesinde, 3 buçuk yıl önce eşi Sinem Karaboğa’yı boğarak öldüren Ferhat Karaboğa hakkındaki yargılama devam etti. Karaboğa, cinayeti tek başına işlediğini belirtti. Duruşma, tanıkların dinlenmesi için 7 Şubat 2023 tarihine ertelendi.

Artvin’de yaklaşık dört yıl önce Sinem Karaboğa’yı öldürdüğü iddiasıyla aranan Ferhat Karaboğa, suçunu itiraf ederek jandarmaya teslim olmuştu. Karaboğa’nın gösterdiği alanda kadının cansız bedenine ulaşılmıştı. Yargılamanın dördüncü duruşması bugün Artvin Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

Sanık Ferhat Karaboğa beyanında, İzmir’de ailesi ile husumetli olduğunu Ü.A.Ö.’in Ardanuç’a tayini çıktığını ve Sinem Karaboğa ile birlikte oraya gelmelerini istediğini söyledi. Duruşmada tanık olarak dinlenilen S.Y., ilçede uzman jandarma olarak görev yapan ve ilçeye birlikte geldikleri Ü.A.Ö.’yü Sinem Karaboğa’nın abisi olarak bildiğini ifade etti. Ferhat Karaboğa işteyken Ü.A.Ö’nün sık sık eve geldiği ve gece geç saatlere kadar Sinem Karaboğa ile birlikte oturduklarını ileri sürdü. Karaboğa, eşi ile sık sık karakolluk olduklarını da söyledi.

İsmi geçen ve maktul Sinem Karaboğa ile aralarında ilişki olduğu iddia edilen Ü.A.Ö. ise Kars 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifade verdi. Mahkeme, 2 tanığın daha dinlenmesine ve duruşmanın 7 Şubat 2023 tarihine ertelenmesine karar verdi.

 
Görüntü: ARŞİV

 

Art’s Magazin | Gündem

Artvin'de Eşini Öldüren Ferhat Karaboğa'nın Yargılanmasına Devam Edildi 1
Artvin’de Eşini Öldüren Ferhat Karaboğa’nın Yargılanmasına Devam Edildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!