Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

ARTVİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 102. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

service

ARTVİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 102. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

UĞUR İSTANBULLU

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü törenle kutlandı. Törende konuşan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, “Artvin; yürekli, cesur, adil, hoşgörülü, bilinçli, kültürlü, Cumhuriyet ve demokrasi aşığı, Atatürk sevdalısı insanların yaşadığı ender memleketlerden biridir” dedi.

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü dolayısıyla Artvin Valiliği’nin önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde bugün tören düzenlendi. Tören, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törene, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

“ECDADIMIZ, ASIRLAR BOYU HÜR YAŞAMA İDEALİNDEN VAZGEÇMEMİŞTİR”

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, “Artvin’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümünü münasebetiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız ve bu yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bilindiği gibi ecdadımız, asırlar boyu hür yaşam idealinden asla vazgeçmemiştir. Tarihimiz, istikbal uğruna kazandığımız nice şanlı zaferlerle dolu. 7 Mart 1921’de kazanılan zafer de bunlardan bir tanesidir” dedi.

“ARTVİN, DEMOKRASİ AŞIĞI İNSANLARIN YAŞADIĞI KENTTİR”

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin ise şunları söyledi:

“Bu cennet vatanı bizlere miras olarak bırakan başta ulusal önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Artvin’i il yapan Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı, dönemin Başbakanı İsmet İnönü, Mareşal Fevzi Çakmak, Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa, Çoruh Bölgesi Müfreze Komutanı Halit Paşa, Miralay Şükrü Bey, Sevr görüşmeleri sırasında burada Osmanlı ordusunda karşı çıkan tek kişi, Osmanlı paşası Ali Rıza Paşa’ya ve bu cennet vatanı bizlere miras bırakmak için kanlarını gözlerini kırpmadan su gibi akıtan ve canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Artvin; yürekli, cesur, adil, hoşgörülü, bilinçli, kültürlü, Cumhuriyet ve demokrasi aşığı, Atatürk sevdalısı insanların yaşadığı ender memleketlerden biridir.”

Art’s Magazin  Yurt

ARTVİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 102. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!