BAKAN SOYLU, YUSUFELİ’NDE EVİ YANAN KÖYLÜLER İÇİN YAPILAN KONUTLARI İNCELEDİ

service

BAKAN SOYLU, YUSUFELİ’NDE EVİ YANAN KÖYLÜLER İÇİN YAPILAN KONUTLARI İNCELEDİ

UĞUR İSTANBULLU 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Artvin Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde çıkan yangında evlerini kaybeden köylüler için yapılan konutları inceledi. Soylu, “İnşallah bir daha böyle yangın afetiyle karşı karşıya kalınmadan, burada yeni önlemler alınarak gelecek nesiller çok daha sağlıklı ve güzel imkanlarla hayatlarına devam ederler” dedi.

Süleyman Soylu, bugün Yusufeli’nin Dereiçi köyüne gelerek, 17 Mart 2021’de çıkan yangında evlerini kaybeden köylüler için yapılan konutları inceledi. Soylu, daha sonra köy halkıyla bir araya gelerek sohbet etti. Soylu, çalışmaları yakından incelmek istediğini ifade ederek, “Allah’a şükür, hemen hemen evler, samanlıklar ve ahırlar bitmiş. Eksiğimiz ne var, ona bakacağız. Eksiğimiz varsa onu da tamamlarız, Allah nasip ederse” diye konuştu.

“ÜST VASIFTAN YAPMAYA ÇALIŞTIK”

Bakan Soylu, yangının üzerinden 2 yıl geçmeden yanan konutların yerine 42 konut ve 65 hayvan barınağı yapıldığını ve bunların hak sahiplerinin de tespit edildiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Köylerde öyle evler yapılacak ki bundan sonra gelecek nesiller o evleri örnek alsın” sözünü anımsatan Soylu, şunları söyledi:

“Yapılacak evler, bundan sonra örnek olarak o evler üzerinden yürüsün. Allah razı olsun, Çevre, Şehircilik Bakanı’mızla birlikte Türkiye’nin neresinde afet olursa, nerede böyle yangın olursa ki inşallah olmaz, olmuş ise şu ana kadar evleri sadece sosyal konut değil, yani öyle en alt vasıftan değil, neredeyse en üst vasıftan yapmaya çalıştık ki vatandaşımıza yakışan, insanımıza yakışan bir husus meydana gelsin, bir sonuç meydana gelsin. Allah’a hamdolsun, burada da böyle birçok ev ve ahır yapıldı. İnşallah bundan sonra diğer taraflar da aynı noktaya ulaşır.

“DAHA GÜZEL İMKANLARLA HAYATLARINA DEVAM EDECEKLER”

Köylerimizde ve şehirlerimizde afet sonrası öyle evler yapacağız, öyle yerleşim yerleri yapacağız ki bunlar örnek olacak. Bizden sonraki nesillere de örnek olacaklar. Özellikle afet bölgelerinde yapmış olduğumuz köy konutları, Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hedef, vizyon doğrultusunda devletimiz tarafından; Çevre, Şehircilik Bakanlığı, AFAD, hep birlikte el ele, en ufak bir eksiklik ve ihmal ortaya koymadan yapılmaya çalışılmaktadır. İnşallah bir daha böyle yangın afetiyle karşı karşıya kalınmadan, burada yeni önlemler alınarak gelecek nesiller çok daha sağlıklı ve güzel imkanlarla hayatlarına devam ederler.”

Soylu, daha sonra Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim yerinde esnafı ziyaret edip taleplerini dinledi.

Art’s Magazin  Yurt

BAKAN SOYLU, YUSUFELİ’NDE EVİ YANAN KÖYLÜLER İÇİN YAPILAN KONUTLARI İNCELEDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!