SOL PARTİ ARTVİN İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ AKYÜREK: “KILIÇDAROĞLU’NUN KAZANMASI AYNI ZAMANDA ÜLKEMİZİN AYDINLIK BİR YOLA GİRMESİ İÇİN BİR ADIM OLACAK”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SOL PARTİ ARTVİN İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ AKYÜREK: “KILIÇDAROĞLU’NUN KAZANMASI AYNI ZAMANDA ÜLKEMİZİN AYDINLIK BİR YOLA GİRMESİ İÇİN BİR ADIM OLACAK”

UĞUR İSTANBULLU

SOL Parti Artvin İl Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Akyürek, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde de Millet İttifakı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini belirterek, “28 Mayıs sürecine giderken yine aynı kararlıkla sandıklara sahip çıkmak konusunda olması gereken refleksi gösteriyoruz, gücümüz oranında ihtiyaç oranında sandık başlarında olacağız. Bu sadece bir adayın kazanması değil bunu anlatmaya çalışıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun kazanması aynı zamanda ülkemizin aydınlık bir yola girmesi için bir adım olacak ve bunu herkese tekrar tekrar anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Sol Parti Artvin İl Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Akyürek, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Evet bir yanda Kılıçdaroğlu kazanmadı ama aynı zamanda kaybetmedi ki bu çok önemli bir şey. Türkiye tarihinde bir ilk defa seçimin ikinci tura kaldığına şahit olduk. Burada Tayip Erdoğan’ın iktidarındaki kırılmayı da gözlemleyebiliyoruz” diye konuştu.

“NE KADAR UĞRAŞSALARDA RECEP TAYİP ERDOĞANI KAZANDIRAMADILAR”

Özlem Akyürek şunları söyledi:

“14 Mayıs sürecine giderken ‘Aydınlığın tarafında olmak için ve aydınlığı tekrar yeniden kurmak için Bir oy Kılıçdaroğlu’na, bir oy ise Sol Partiye’ diye çalışma yapmıştık. Sonrasında 14 Mayıs geldi çattı sandıklara sahip çıkma gündeme gelmeye başladı şöyle ki bazı yerlerde dezenformasyon olduğu, manipülasyon olduğu ve oyların güvende olmadığı ile alakalı haberler gelmeye başlamıştı. Her şeye rağmen gördük ki ne kadar uğraşsalar Recep Tayip Erdoğan’ı kazandıramadılar ve bunu da kendileri itiraf ettiler ve aslında ne kadar uğraşsak 49 buçukta kaldıklarını ifade ettiler ve ne olursa olsun kazandıramadılar. Evet bir yanda Kılıçdaroğlu kazanmadı ama aynı zamanda kaybetmedi ki bu çok önemli bir şey. Türkiye tarihinde bir ilk defa seçimin ikinci tura kaldığına şahit olduk. Burada Tayip Erdoğan’ın iktidarındaki kırılmayı da gözlemleyebiliyoruz. Burada manipülasyon ve algı çalışmasıyla sahte videolarla halkı ne kadar kandırmaya çalışsalar da bir oranda başaramadılar. Başardıkları kesim daha çok bilgiye erişemeyen vatandaşlar oldu, bunun sonrasında da ikinci tura kaldık ve Kılıçdaroğlu’yla ile ilgili yeni yeni söylemlergeliştirmeye çalışıyoruz.

“GÜCÜMÜZ ORANINDA SANDIKLARIN BAŞINDA OLACAĞIZ”

Sandıkların daha iyi korunmasıyla alakalı ve elimizi taşın altına koyduk ve sandıklara daha iyi sahip çıkmak ve verilerin yanlış girilmesini önlemek için ve düzeltebilmek için anlık refleksi güçlendirmeye çalışıyoruz, 28 Mayıs sürecine giderken yine aynı kararlıkla sandıklara sahip çıkmak konusunda olması gereken refleksi gösteriyoruz, gücümüz oranında ihtiyaç olan yerlerde sandık başlarında olacağız. Bu sadece bir adayın kazanması değil bunu anlatmaya çalışıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun kazanması aynı zamanda ülkemizin aydınlık bir yola girmesi için bir adım olacak ve bunu herkese tekrar tekrar anlatmaya çalışıyoruz.”

 

Art’s Magazin  Yurt

SOL PARTİ ARTVİN İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ AKYÜREK: “KILIÇDAROĞLU’NUN KAZANMASI AYNI ZAMANDA ÜLKEMİZİN AYDINLIK BİR YOLA GİRMESİ İÇİN BİR ADIM OLACAK”

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!