AYDIN BÜYÜKŞEHİR’İN KÜÇÜK AİLE İŞLETMELERİNE YEM DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

service

AYDIN BÜYÜKŞEHİR’İN KÜÇÜK AİLE İŞLETMELERİNE YEM DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Aydın Büyükşehir Belediyesi, küçük aile işletmelerini üretimde tutmak amacıyla, yem desteği vermeye devam ediyor. 

İl genelinde, 5 baş ve altında büyükbaş hayvanı olan küçük aile işletmelerine yem desteği sürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir son olarak, Buharkent üreticisine destek oldu. Destekler, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan Ege Yem’in süt ve besi yemleriyle yapılıyor. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Barış Altıntaş, projeye ilişkin şunları söyledi:

“Bu destek, girdi maliyetlerinin çok yüksek olduğu tarıma verdiğimiz desteğin bir kısmı. 5 baş ve altında büyükbaşı olan üreticilerimize süt ve besi yemi desteğinde bulunuyoruz. Vatandaşlarımızın her alanda olduğu gibi desteğe ihtiyacı var. Bu destekleri vermeye devam edeceğiz. Sadece hayvan üreticisi değil bütün alanlarda destekleme yapılması gerekiyor. Hayvancılıkla uğraşan da toprakla uğraşan da çok zor durumda. Memur da işçi de çok zor durumda. Bütün herkese Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak dokunuyoruz.”

Pahalılıktan dolayı üretimde zorlandıklarını söyleyen üretici Emine Başal, şöyle konuştu:

“Her şey pahalı olduğu için hayvancılık yapmakta zorlanıyoruz. Yem fiyatları yüksek, bu da bizi zorluyor. Bir hayvanım ayda bir çuvaldan fazla yem tüketiyor. Bu aldığımız yem bizi iki ay idare eder. Bu da bizi rahatlatacak. İki üç ay yem almayı düşünmeyeceğiz. Hayat pahalılığından, her şeyin pahalı olmasından dolayı hayvancılık zor. Gitgide bizi zorluyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bu desteğinden çok memnun kaldık.”  

Bir başka üretici Mehmet Üstünova ise “Üçü inek ikisi buzağı beş hayvanım var. Son dönemde zorlamaya başladı, zorlanıyoruz. Küçük üretici bence bitmek üzere. Küçük üreticinin desteklenmesi gerekiyor. Fiyatlar aldı başını gitti. Yem, buğday, saman… Her şey çıktı. Hakkından gelemiyoruz. Bu yem desteklemesi bizi bir ay rahatlatacak. Bu ekonomik durumda küçük üreticiye destek lazım. Aydın Büyükşehir Belediyesi de bu desteği verdi. Destekleri için Özlem Başkan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

 

AYDIN BÜYÜKŞEHİR’İN KÜÇÜK AİLE İŞLETMELERİNE YEM DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!