EFELER BELEDİYESİ, DOWN SENDROMLU BİREYLER İÇİN EĞİTİM MERKEZİ AÇACAK

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EFELER BELEDİYESİ, DOWN SENDROMLU BİREYLER İÇİN EĞİTİM MERKEZİ AÇACAK

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldı. Başkan Atay, etkinlikte down sendromlu bireylere hizmet verecek eğitim merkezini hayata geçireceklerini duyurdu.

Efeler Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle Down Sendromlular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile ortaklaşa etkinlik düzenledi. Efeler Belediyesi tarafından geçen yıl hizmete sunulan ve Aydın’da ilk olma özelliği taşıyan Down Kafe’de buluşan özel bireyler ve ailelerine, Atay da eşlik etti. 

Etkinlikte yaptığı konuşmada down sendromlu bireyler için eğitim merkezi açacaklarını duyuran Atay, “Down sendromlu çocukların eğitimiyle ilgili gerekli merkezi Down Kafe’nin karşısında hizmete açacağız. O bina, depreme dayanıklı olmadığı için yıkılıp yeniden inşa edilmesi gerekiyor. Anıtlar Kurulu’ndan izin bekliyoruz. Orada hayata geçireceğimiz merkezde eğitim alacaklar, kafemizde de sosyal aktivitelerine devam edecekler. Yan yana olmasını çok önemsiyorum” dedi.

Down Sendromlular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sena Akar ise “Derneğimizin kurulmasında emeği geçen Başkan Mehmet Fatih Atay başta olmak üzere, gönüllü destekçiler ve ailelerimize çok teşekkür ederim. Ne mutlu bizlere, sözünün eri ve halkının gerçekten yanında olan bir belediye başkanına sahibiz” diye konuştu.

Down Kafe’yle ilgili görüşlerini de dile getiren Akar, şunları söyledi:

“Down Sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılıktır. Bunun bilincinde olmalı empati kurmalıyız. Down Kafe çocuklarımızın sosyalleşmesi için çok önemli bir tesis. Bu gibi sosyal ve kültürel projeler gerçekleştikçe down sendromlu bireylerin topluma karışması artacak, çocuklarımızın ve ailelerinin yüzü hep gülecektir. Başkan Mehmet Fatih Atay’dan Down Eğitim Merkezi’nin de kısa sürede hayata geçirilmesini talep ediyoruz.”

Art’s Magazin  Yurt

EFELER BELEDİYESİ, DOWN SENDROMLU BİREYLER İÇİN EĞİTİM MERKEZİ AÇACAK

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!