EFELER BELEDİYESİ, MENTEŞE HEYETİNİ AĞIRLADI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EFELER BELEDİYESİ, MENTEŞE HEYETİNİ AĞIRLADI

Menteşe ilçesinde yaşayan otizmli bireylere hizmet vermesi amacıyla kendi bünyesinde bir merkez kurmak isteyen Menteşe Belediyesi, örnek proje olarak Efeler Belediyesi Otizm Yaşam Merkezi’ni seçti. Bu kapsamda Menteşe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Gülçin Kınay Polat ve beraberindeki heyet kente geldi. 

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay tarafından 2021 yılının aralık ayında hizmete açılan ve bölgenin en kapsamlı merkezi olma özelliği taşıyan Otizm Yaşam Merkezi, yerel yönetim çalışmalarında örnek olmayı sürdürüyor. Bu çerçevede Efeler Belediyesi, Menteşe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Gülçin Kınay Polat ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Eralp Atay ile birlikte Otizm Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden konuklara, proje hakkında geniş çaplı bilgilendirme yapıldı ve önerilerde bulunuldu.

Projenin kendileri için önemli bir örnek olacağını belirten Menteşe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Gülçin Kınay Polat, şunları söyledi:

“İlçe sınırlarımız içerisinde otizmli bireylerin daha çok hareket etmeleri ve sportif aktivitelerini yerine getirebilecekleri bir merkez açmayı planlıyoruz. Bu kapsamda bilgi almak için bazı araştırmalar yaptık ve Efeler Belediyesi’nin bu ihtiyacı karşılayan çok güzel bir projesi olduğunu gördük. Yerinde inceleme talebimize olumlu yanıt aldık. Bizlere izlememiz gereken yol ve merkezin özellikleri hakkında kapsamlı bir bilgilendirme yaptılar. Burada eğitim gören çocukların gelişimini görünce çok etkilendim. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay başta olmak üzere bize bu gezide eşlik eden meslektaşım Dr. Eralp Atay’a ve merkezin tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

EFELER BELEDİYESİ, MENTEŞE HEYETİNİ AĞIRLADI

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!