EFELER BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA DEPREM EĞİTİMİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EFELER BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA DEPREM EĞİTİMİ

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay tarafından hizmete açılan Gündüz Bakımevleri’nde eğitim gören öğrencilere deprem eğitimi verildi.

Efeler Belediyesi, 7’den 70’e vatandaşların deprem konusundaki bilinç ve duyarlılığını yükseltmek için çeşitli etkinlikler düzenlemeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Efeler Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi (EFAK), belediyenin Gündüz Bakımevleri’ndeki miniklere deprem eğitimi verdi. Deprem öncesinde, anında ve sonrasında nasıl davranılması gerektiği, sınıf ve ev ortamında nerede saklanılması gerektiği hakkında bilgiler aktarıldı.

Senaryo gereği depremde mahsur kalan öğrencileri ve öğretmenleri kurtarma ve tahliye çalışmaları canlandırıldı. Binadaki öğrenciler, masaların yanında çök-kapan-tutun pozisyonunda bekledi. Sarsıntı geçince öğrenciler, öğretmenleri tarafından yönlendirilerek bina boşaltıldı. Dersliklerde mahsur kalan ve yaralanan öğrenciler, ekipler tarafından kurtarılarak güvenli bölgelere taşındı. Tatbikatın sonunda toplanma alanındaki öğrencilere depremde şoka girenlere karşı nasıl taşıma ve kurtarma yöntemi uygulandığı gösterildi.

 

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

EFELER BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA DEPREM EĞİTİMİ

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!