EFELERLİ GENÇLER KİTAP KAFELERİ DEĞERLENDİRDİ

service

EFELERLİ GENÇLER KİTAP KAFELERİ DEĞERLENDİRDİ

Efeler Belediyesi’nin kente kazandırdığı kitap kafelerde çeşitli sınavlara hazırlanan ve yeni kitaplarla tanışan öğrenciler, proje hakkındaki görüşlerini paylaştı. 

Hizmete açılmasıyla birlikte Efeler’de yaşayan öğrenciler ve gençlerin çokça zaman geçirdiği yerlerden olan kitap kafeler, pazar günleri dışında 09.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam ediyor. Bilgiye ulaşımı daha kolay hale getiren kitap kafeleri, kafelerde zaman geçiren öğrenciler anlattı. 

Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olan ve Tıpta Uzmanlık Sınavı’na (TUS) kitap kafelerde hazırlanan Merve Tirimoğulları, kitap kafelerdeki temiz ve konforlu çalışma ortamına dikkat çekti. Genç doktor, “Çok güzel bir çalışma ortamı var. Burada boş yer bulamıyoruz. Hem arkadaş çevrem hem de birçok kişi buraya geliyor. Çay ve su ücretsiz, çok temiz bir ortam var. İnsanlar ücretsiz bir yer görünce pis, dağınık ve gürültülü olabileceğini düşünebiliyor. Öğrencilere öneriyorum. Evde tek başına çalışmak sıkıcı oluyor. Böyle yerler motivasyon kaynağı” diye konuştu.

“KÜTÜPHANELERE GÖRE ÇOK DAHA TEMİZ”

Aydın Lisesi’nde eğitim hayatını sürdüren Gülşen Dila Yılmaz, “Kitap kafelerden çok memnunum. Evde ders çalışırken her zaman konsantrasyonu sağlamak mümkün olmuyor. Burada toplu halde çalışmak daha iyi. Bu projeler devam etmeli sayısı artırılmalı. Olanaklar çok iyi. Kütüphanelere göre çok daha temiz. Çay ve su ikramları da var. Her anlamda memnunum” dedi. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) kitap kafelerde hazırlanan Merve Ateş ise çalışanların çok güler yüzlü olduğunu ve kendilerine her anlamda yardımcı olduklarını söyledi. Ateş, şöyle konuştu:

“EKONOMİK ŞARTLAR NEDENİYLE ÇAY VE SUYU ÜCRETSİZ ALMAK ÖNEMLİ”

“Çalışanlar bize her zaman destek oluyor. Ders çalışmaya geldiğimde hiç görmediğim kitaplar görüyorum ve inceliyorum. Sadece ders çalışmakla kalmayıp yeni kitaplar da keşfediyorum. Sığ bir ders çalışmadan çok insanların sosyalleşmesi ve yeni şeyler tanıması gerektiğini düşündüğüm için kitap kafeyi tercih ettim. Birçoğumuz öğrenciyiz ve harçlık alıyoruz. Ekonomik şartlar nedeniyle çay ve suyu ücretsiz alabilmek önemli. Cebimizde daha fazla paramız kalıyor. Hizmetlerinden dolayı Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a teşekkür ediyorum.”

Kitap kafelerdeki ücretsiz internet imkanının önemine değinen üniversite öğrencisi Alper Yavuz da şunları söyledi:

“SAYISI ARTARAK DEVAM ETMELİ”

“Üniversite sınavından sonra buraya daha sık gelmeye başladım çünkü alan dersleri ve İngilizceye hazırlık için derslere bakmam gerekiyordu. Evimde internet bağlantısı olmadığı için buraya geliyorum. Gayet iyi çalışabiliyorum. Her şey ücretsiz ve sessiz bir ortam. Hem evlere yakınlık açısından hem de çalışanların bize karşı takındığı tavır nedeniyle gayet iyi bir mekan. Kitap Kafe projesi gayet başarılı ve bence sayısı da artarak devam etmeli.”

 

 

Art’s Magazin  Yurt

EFELERLİ GENÇLER KİTAP KAFELERİ DEĞERLENDİRDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!