En iyi incir yetiştiricisi seçildi

En iyi incir yetiştiricisi seçildi Germencik Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilecek 20. Tarım İncir Kültür ve Sanat Festivali öncesinde düzenlenen incir üreticilerine yönelik yarışma, sona erdi. Belediye Başkanı Fuat Öndeş, “Germencik’te, ana vatanında bu kıymetli ürünü ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En iyi incir yetiştiricisi seçildi

Germencik Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilecek 20. Tarım İncir Kültür ve Sanat Festivali öncesinde düzenlenen incir üreticilerine yönelik yarışma, sona erdi. Belediye Başkanı Fuat Öndeş, “Germencik’te, ana vatanında bu kıymetli ürünü markalaştırma adına çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

İncirin anavatanı Germencik’te, bu yıl 20’ncisi düzenlenecek olan İncir, Tarım, Kültür ve Sanat Festivali, “en iyi incir yetiştiricisi” yarışmasıyla başladı. İncirin katma değerinin artırılması ve markalaşması adına yapılan yarışmaya Germencik’in mahallelerinden çok sayıda incir yetiştiricisi başvurdu. Germencik Belediyesi Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu Konferans Salonunda düzenlenen yarışmada İncir Araştırma Enstitüsü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Ziraat Odasından uzmanların oluşturduğu jüri en iyi incir yetiştiricisini seçti.

İncirin rengi, iriliği, meyve dolgunluğu ve tadında oluşan kriterlerin ele alındığı yarışmanın sıralamasında ilk dördü Çarıklar Mahallesi’ndeki üreticiler oluşturdu. Yarışma sonucuna göre Durmuş Şahin birinci, Gülçin Akkaya ikinci, Mürsel Sarı üçüncü ve Uysal Aydoğdu dördüncü seçildi. Durmuş Şahin, geçen yıl düzenlenen yarışmada da birinci olmuştu.

Düzenlenecek festival ile ilgili açıklamalarda bulunan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş “20. İncir, Tarım, Kültür ve Sanat Festivalimizde düzenlediğimiz en iyi incir yetiştiriciliği yarışmamız tamamlandı. İlçe Tarım Müdürlüğü, İncir Enstitüsü ve Ziraat Odasından uzmanların oluşturduğu jüri en iyi inciri yetiştiren üreticiyi seçti. Dereceye giren üreticilerimizi tebrik ediyor, tüm katılımcılara ve jüri üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Germencik’te, incirin ana vatanında bu kıymetli ürünü markalaştırma adına çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri, festivalin ilk günü 22 Eylül Cuma günü törenle verilecek.

22 Eylül Cuma günü başlayıp 24 Eylül Pazar günü sona erecek olan festivalin ilk gününde İrem Derici, ikinci gününde Ömer Faruk Bostan, üçüncü günündeyse Haluk Levent sahne alacak.

En iyi incir yetiştiricisi seçildi Art’s MagazinSon Dakika

En iyi incir yetiştiricisi seçildi

En iyi incir yetiştiricisi seçildi

En iyi incir yetiştiricisi seçildi

En iyi incir yetiştiricisi seçildi

En iyi incir yetiştiricisi seçildi

En iyi incir yetiştiricisi seçildi

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!